ССО оприлюднили відео з ураженням ворожої станції РЕБ «Синица» за допомогою HIMARS

Джерело: пресслужба ССО

Сили спеціальних операцій скоригували вогонь HIMARS по станції РЕБ “Синица” на Куп’янському напрямку.

Станцію РЕБ росіяни намагалися сховати у лісосмузі, одначе, її виявила українська аеророзвідка.

Так, оператори 3-го окремого полку ССО під час спеціальної розвідки на Куп’янському напрямку виявили ворожу станцію РЕБ Р-934Б “Синиця”.

Екіпаж БпАК скоригував та навів по цілі вогонь з американської установки HIMARS артилерійського підрозділу Сил оборони.

У результаті вогневого ураження російську станцію РЕБ повністю знищено.

Довідка. Станцію РЕБ “Синица” ворог використовує для радіопридушення засобів авіаційного УКХ-радіозв’язку, систем наведення тактичної авіації, а також ліній наземного фіксованого та рухомого радіозв’язку. Вважається, що станція може пригнічувати стільникові й транкові мережі, що працюють як на фіксованих частотах, так і в режимі програмної перебудови робочої частоти.

M142 HIMARS (High Mobility Artillery Rocket System, “високомобільна артилерійська ракетна система”) — американська реактивна артилерійська система. Полегшена версія M270 зі зменшенням вогневого потенціалу, але збереженням того самого арсеналу та захисту персоналу.

  • Станом на 5 грудня Сили оборони півдня продовжують виконання вогневих завдань, знищуючи ворожий особовий склад ворога та російську техніку. Українським захисникам вдалося знищити пункт боєпостачання,  спостережний пункт, пункт управління БпЛА та пункт управління зенітно-ракетного комплексу “Витязь”.
  • Протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала 10 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, 2 – по зенітно-ракетних комплексах противника. Підрозділами ракетних військ нанесено ураження по 3 районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, 2 – по зенітно-ракетних комплексах та 7 по артилерійських засобах противника.
  • З початку повномасштабного вторгнення Повітряні сили ЗСУ збили понад 6000 російських дронів.
  • Протягом минулої доби відбулося 73 бойових зіткнення. Загалом ворог завдав 8 ракетних та 68 авіаційних ударів, здійснив 87 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.
  • 4 грудня міністр оборони Рустем Умєров зустрівся з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Брюсселі.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.