Вчені розробили програму на основі ШІ, здатну відрізняти якісне вино від підробки
Джерело: The Guardian
Дослідники з США та Швейцарії створили програму зі штучним інтелектом, яка може ідентифікувати походження вина на основі хімічних аналізів.
“Навколо – багато шахрайства з вином: люди виготовляють якийсь непотріб у своїх гаражах, друкують етикетки та продають їх за тисячі доларів. Ми вперше готові продемонструвати, що наші хімічні методи мають достатньо чутливості, щоб визначити різницю”, – пояснив професор Женевського університету у Швейцарії Александр Пуже.
Як розповіли у виданні, для того, щоб навчити програму аналізувати вино, вчені використали метод газової хроматографії для аналізу 80 вин, зібраних протягом 12 років із семи різних маєтків у регіоні Бордо у Франції. Ця методика, як правило, використовується в лабораторіях для розділення та ідентифікації сполук, з яких утворено суміш.
Зокрема алгоритм враховує всі хімічні речовини, виявлені у вині, для створення найбільш надійного підпису для кожного з них. Програма відображає результати на двовимірній сітці, де вина зі схожими ознаками групуються разом.
“Перше, що ми виявили, це кластери, які відповідають певним шато (французький маєток). Це одразу підказало нам, що кожне шато має специфічний хімічний підпис, незалежно від врожаю. Це загальна схема концентрації багатьох молекул, які відрізняють маєтки між собою”, – зауважив Пуже.
За його словами, розташування кластерів відображало місцезнаходження маєтків у Франції. Вина, зроблені в трьох маєтках на північ від річки Дордонь, були чітко відокремлені від вин з чотирьох шато на захід від річки Гаронна.
Водночас зазначено, що на концентрацію сполук, які містяться у винах кожного шато, впливає багато факторів, серед яких – вид винограду, ґрунт, мікроклімат, процес виноробства. Програма змогла відстежити вина до правильних шато з точністю 99%, але їй було важко розрізняти збори врожаю. У найкращому випадку точність досягала лише 50%.
Очікується, що програма аналізу вина зможе допомогти розслідувати шахрайство. Так, програма на основі ШІ зможе підтвердити, чи відповідає склад вина його етикетці.
Примітно, що в Європі фальшива випивка щорічно спричиняє втрату продажів на 3 мільярди євро.
На думку Пуже, програму також можна використовувати для моніторингу якості вина протягом усього процесу виноробства, щоб забезпечити правильне змішування.
“Змішування вин є ключовим кроком у створенні чудового бордо та шампанського. Поки що цим займаються кілька виноробів, яким платять шалені гроші за їхню майстерність. Маючи такі інструменти, було б набагато дешевше робити чудові суміші, які принесуть користь усім”, – резюмував він.
- За словами зареєстрованої дієтологині Меган Де Шатле те, який алкоголь ви обираєте, безперечно може вплинути на негативні фізичні побічні ефекти.
Китайські медики зробили перші кроки у напрямку нового методу лікування хвороби Альцгеймера. Вони провели операцію, яку називають “цервікальне шунтування”, і спостерігали перспективні результати.
В Японії вперше затримали групу людей за ймовірне порушення закону про авторські права на популярні твори, зокрема фільм “Ґодзілла мінус один” та аніме “Повелитель III”.
В Об’єднаних Арабських Еміратах знайшли тіло Цві Когана, ізраїльсько-молдавського рабина, якого вважали зниклим безвісти з четверга. Інформацію про це підтвердили в офісі прем’єр-міністра Ізраїлю.
Колишня дівчина Джонатана Мейджорса Грейс Джаббарі відхилила федеральний позов проти актора, який в супергеройських фільмах кіностудії Marvel грав суперлиходія Канґа Завойовника.
Поліціянти викрили і затримали підозрюваного, який вчинив стрілянину у готелі Києва 23 листопада. Внаслідок цього одна людина загинула, ще двоє зазнали поранень.