Військового РФ, який захопив дитину у заручники, засудили до 12 років ув’язнення

Джерело: Офіс генпрокурора

Російського військового, який захопив дитину у заручники під час окупації Чернігівщини, засудили до 12 років позбавлення волі.

Під час розслідування встановлено, що 19 березня 2022 року російські військові викрали 15-річного хлопця в одному з сіл Чернігівського району. Вони протиправно утримували його упродовж чотирьох днів, щоб змусити матір – військовослужбовицю Збройних сил України надати відомості про місця дислокації українських військових підрозділів.

Представники держави-агресорки здійснювали психологічний тиск на жінку. Систематично дзвонили їй та надсилали повідомлення з погрозами вчинити фізичне насильство стосовно сина.

Крім того, примушували його записувати голосові повідомлення, які далі відправлялися матері.

Неповнолітнього утримували в неналежних санітарних умовах у гаражних та підсобних приміщеннях, позбавили можливості зв’язатися з рідними.

В Офісі генпрокурора наголосили, що захоплення та утримання дитини як заручника прямо заборонено міжнародним гуманітарним правом.

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури в порядку спеціального судового розгляду російського військовослужбовця визнано винним у порушенні законів і звичаїв війни, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).

Вироком Чернігівського райсуду області російського військового засуджено до 12 років ув’язнення.

Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.  

NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.

Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.

Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.

90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.