Німеччина надасть Україні додаткові 17 млн євро на житло для ВПО

Зображення: Мінреінтеграції
Джерело: Мінреінтеграції
Сьогодні, 7 грудня, між урядом України в особі Мінреінтеграції, Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву і німецьким банком KfW підписано угоду про виділення додаткових 17 мільйонів євро на пільгові житлові кредити для внутрішньо переміщених осіб.
За рахунок зазначених коштів у 2024 році планується видати приблизно 400 нових пільгових житлових кредитів.
Віцепрем’єр-міністерка України Ірина Верещук подякувала уряду Німеччини й банку KfW за підтримку українців у ці складні часи: “Житло для внутрішніх переселенців – це дуже гостре соціальне питання. Проєкт із надання пільгових іпотек ВПО працює вже декілька років і гарно себе показав. Дуже дякую німецьким партнерам за продовження фінансування цього важливого проєкту”.
“Ми із задоволенням продовжуємо нашу співпрацю з Україною у сфері пільгових житлових кредитів для українських внутрішньо переміщених осіб. Першу частину цього проєкту на загальну суму 25,5 мільйона євро було успішно впроваджено протягом 2021-2022 років. Разом із нашими українськими партнерами ми дуже швидко побачили, що цей проєкт викликав значну зацікавленість. Саме тому сьогодні ми оголосили про додаткову підтримку у вигляді 17 мільйонів євро. Цей грант є складовою німецько-українського співробітництва задля розвитку, загальна сума якого лише у 2023 році становила понад 600 мільйонів євро”, – зазначив постійний заступник надзвичайного і повноважного посла Німеччини в Україні Тім Пранге.
Своєю чергою, директор представництва KfW в Україні Лоренц Ґесснер зазначив, що підтримка українців під час війни – це абсолютний пріоритет для банку KfW, тому установа продовжить стояти поруч з Україною та її громадянами.
- Федеральне міністерство економіки та клімату Німеччини (BMWK), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) та Міністерство відновлення домовилися підписати грант на суму €20 мільйонів для програми “Renewable Energy Solution Programme” (“Програма рішень для відновлюваної енергетики”).
- 2 грудня Німеччина оновила список військової допомоги Україні. Зокрема Берлін спорядив тисячі снарядів 155 калібру та снайперські гвинтівки.
- Німеччина направила Україні 328 мільйонів доларів на ремонт і модернізацію енергетичної мережі.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.