У Києві завершили демонтаж пам’ятника Миколі Щорсу (Фото)
Джерело: КМДА
Сьогодні, 9 грудня, на перетині вулиці Симона Петлюри та бульвару Тараса Шевченка фахівці КП “Київблагоустрій” демонтували пам’ятник Миколі Щорсу.
Бригада фахівців КП “Київблагоустрій” працювала над демонтажем 7-тонної конструкції протягом 6 годин. Це технічно складні роботи, для яких було залучено різну важку техніку та довелось частково перекрити рух транспорту на обох напрямках бульвару Тараса Шевченка.
Демонтаж відбувався зранку у вихідний день, щоб не паралізувати рух центральними вулицями міста.
Монумент буде зберігатись у Державному музеї авіації України ім. О. К. Антонова.
За даними КМДА, вже у столиці прибрали понад 60 пам’яток, пов’язаних з історією і культурою Росії та СРСР.
Зараз в місті працюють над об’єктами, з яких уряд зняв охоронний статус. Так, нещодавно демонтували пам’ятник Олександру Пушкіну.
Нагадаємо, що нещодавно уряд прийняв рішення про вилучення з Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини національного значення пам’ятників деяким російським і радянським діячам, що дозволило запустити процеси їхнього демонтажу.
- Вранці 9 грудня у Києві стартував демонтаж пам’ятника Миколі Щорсу.
- 7 листопада невідомі у столиці облили пам’ятник Пушкіну червоною фарбою. Відповідна акція відбувається вже не вперше, вочевидь так активісти намагаються звернути увагу посадовців на необхідність пришвидшити дерусифікацію громадського простору.
- 10 листопада уряд прийняв рішення щодо виключення з Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини національного значення пам’ятників російським та радянським діячам.
Генеральний директор енергопостачальної компанії Yasno Сергій Коваленко повідомив, що аварійні відключення електроенергії, запроваджені через масовану атаку на енергетичну інфраструктуру, за прогнозом можуть тривати до 20:00.
Глави урядів Данії, Естонії, Фінляндії, Латвії, Норвегії, Польщі та Швеції 27 листопада ухвалили спільну заяву, в якій запевнили у посиленні підтримки України найближчими місяцями.
У Франції розглядають можливість розробки балістичної ракети наземного базування з радіусом дії до 1000 кілометрів. Це питання обговорюється між командуванням Збройних сил Франції та Генеральним директоратом з озброєння.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 27 листопада. На даний час відбулося 150 бойових зіткнень. Найгарячішою сьогодні є ситуація на Покровському та Курахівському напрямках, також ворог активний на Куп’янському і Времівському напрямках.
Російські війська посилили штурми Торецька, застосовуючи артилерію, дрони та піхотні групи. За словами речниці ОТУ “Луганськ” Анастасії Бобовнікової, ворог не рахується з втратами, кидаючи у бій зокрема не підготовлених контрактників.