«Імперця геть»: пам’ятник Пушкіну у Києві облили червоною фарбою – фоторепортаж
Джерело: Букви
7 листопада невідомі у столиці облили пам’ятник Пушкіну червоною фарбою. Відповідна акція відбувається вже не вперше, вочевидь, так активісти намагаються звернути увагу посадовців на необхідність пришвидшити дерусифікацію громадського простору.

У парку імені Івана Багряного активісти розписали та облили пам’ятник російському поетові Олександру Пушкіну. Зокрема на монументі зробили напис: “Деколонізацію не спинити. Імперця геть”.

Зауважимо, наприкінці жовтня активісти закликали Кабмін ухвалити рішення стосовно демонтажу пам’ятників встановлених російським діячам у Києві. Вони зауважили, що дерусифікація має відбуватися активніше. Тоді на пам’ятник одягнули сітку маскування.
Одначе, сьогодні перехожі помітили, що Пушкін у червоній фарбі.

Раніше Міністерство культури та інформаційної політики України анонсувало вилучення пам’ятників Пушкіну, Щорсу та іншим російським діячам з Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини національного значення.
Відповідний проєкт постанови Кабінету Міністрів після погоджень іншими органами влади мають на розгляд Уряду.

- Парламентський комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав програму популяризації української мови.
- Ми зможемо “деокупувати” свій мозок, тільки поважаючи самих себе, своє історичне минуле та наше героїчне сьогодення – історик Ігор Кошіль.
- 28 вересня у Національному заповіднику “Софія Київська” презентували сучасний переклад Біблії українською мовою.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.


