Наслідки ранкової ракетної атаки на Київщині – фоторепортаж

Джерело: Букви

Вночі 11 грудня російські війська здійснили масовану ракетну атаку на Київ. Росіяни запустили ракети, що летять балістичною траєкторією з північного напрямку. Усі ворожі цілі знищили сили ППО.

Ймовірно, ворог здійснював пуски з території Брянської області.

Загалом зафіксовано пуски 18 ударних БпЛА “Shahed-136/131”. Ворожі безпілотники були знищені протиповітряною обороною в зоні відповідальності повітряного командування “Південь”. Більшість – на Миколаївщині. Успішно відпрацювали зенітні ракетні підрозділи та мобільні вогневі групи Повітряних Сил та Сил оборони України.

Окрім того, близько 4 ранку російські окупанти вдарили по Київщині вісьмома балістичними ракетами. Удар завдали з північного напрямку, попередньо – із Брянської області РФ. Усі вісім цілей знищили зенітні ракетні підрозділи повітряного командування “Центр”.

За словами начальника КМВА Сергія Попка, під час відбиття ракетного удару по столиці сталося падіння уламків ракет в Дарницькому районі міста. Травм зазнали четверо мешканців Бортничів.

Зокрема чоловік зазнав осколкового поранення нижніх кінцівок. Першу медичну допомогу надано на місці. Трьом жінкам – у всіх гостра реакція на стрес, допомогу теж надано на місці, – зазначив він у дописі.

Як зауважив мер Києва Віталій Кличко, уламок ракети виявили на території магазину-складу в Дарницькому районі.

Фотокор “Букв” показав наслідки нічної ракетної атаки в мікрорайоні Бортничі. На місці працюють рятувальники, вибухотехніки, слідчо-оперативні групи.

Трохи більше як два тижні тому Київ зазнав найінтенсивнішої атаки безпілотників з початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році. Військово-повітряні сили України заявили, що Росія запустила по столиці 75 безпілотників іранського виробництва Shahed, з яких 74 знищено засобами ППО.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.