Для балансу енергосистеми Україна залучила аварійну допомогу з Румунії та Польщі
Джерело: пресслужба НЕК “Укренерго”
11 грудня в енергосистемі знову зафіксовано дефіцит. Така ситуація зберігається п’ятий день поспіль.
Сьогодні для підтримки балансу залучено аварійну допомогу з Румунії та Польщі.
Рівень споживання зростає, а потужностей українських електростанцій не вистачає, щоб його покрити.
Щоб підтримати і зберегти баланс в енергосистемі, Диспетчерський центр “Укренерго” застосував аварійну допомогу з Румунії з 10:00 до 17:00 та з 11:00 до 14:00 – із Польщі.
Як і все термінове, аварійна допомога коштує дорожче, ніж електроенергія з планових постачань. Також варто пам’ятати, що в аварійній допомозі можуть відмовити – сусідні країни не завжди мають вільні потужності для підтримки України, – зазначили у повідомленні.
Та закликали впродовж цього тижня уважно ставитися до користування потужними електроприладами. І нагадали, що навіть мінімальне скорочення споживання в кожній домівці здатне зменшити навантаження на енергосистему.
Окремо компанія звернулася до великих споживачів – торговельних та розважальних центрів.
Різдвяні та новорічні свята ще не настали, тому святкові ілюмінації поки що можуть працювати не на 100% потужності. Менше освітлення вітрин в денний час також буде підтримкою. Побутовим споживачам достатньо вмикати найбільш енергомісткі прилади не одночасно, а почергово, – пояснили в “Укренерго”.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що єдині причини відключень електропостачання на сьогодні – це погодні умови та бойові дії.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна отримала можливість імпортувати з Європи додаткові 500 МВт електроенергії.
- Станом на 9 грудня через негоду, бойові дії та технологічні порушення без світла залишалися 504 населені пункти по всій території України.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.