Сержанту ЗС РФ, який катував мирного мешканця Київщини, повідомлено про підозру

Джерело: Офіс генпрокурора
Сержанту Збройних сил Росії, який катував цивільного жителя Київської області, повідомлено про підозру.
За даними слідства, у березні 2022 року в окупованому селі Козаровичі Вишгородського району підозрюваний разом з іншими військовими РФ приїхав на броньованому автомобілі з символом “V” до будинку місцевого мешканця.
При проведенні незаконних обшуків у домоволодіннях чоловіка та інших місцевих мешканців окупанти знайшли бінокль і звинуватили його у тому, що він – коригувальник. Підозрюваний вдарив беззбройного потерпілого прикладом автомата в шию, від чого чоловік впав на сходи та втратив свідомість.
Окупант разом з іншими російськими військовослужбовцями продовжував бити ногами по тулубу та обличчю непритомного чоловіка, після чого покинув подвір’я.
Відтак, за процесуального керівництва Київської обласної прокуратури заочно повідомлено про підозру сержанту 83-ї окремої гвардійської десантно-штурмової бригади за фактом жорстокого поводження з цивільним населенням (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).
- Російського військового, який захопив дитину у заручники під час окупації Чернігівщини, засудили до 12 років позбавлення волі.
- Російського військового, який на Харківщині відкрив вогонь по автомобілю із цивільними, засудили до 15 років позбавлення волі.
- Двох жителів Харківщини, які активно співпрацювали з російськими загарбниками під час окупації, засудили до 11 та 7 років ув’язнення.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.
Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.