Засоби із SPF 30: як доглядати за шкірою взимку, аби захистити її від впливу холодів

Джерело: The Washington Post

Для того, щоб уникнути надмірної сухості та подразнення шкіри під час холодів, дерматологи радять використовувати засоби із SPF 30, гіалуронову кислоту, а також збалансовано харчуватися.

Відтак, взимку необхідно приділяти особливу увагу своїй шкірі, щоб захистити її від негативного впливу холодів, сухої погоди та сонця. Під час зимового періоду шкіра може стати сухою, подразненою та свербіти через низький рівень вологості та опалення в приміщенні.

З огляду на це дерматологи рекомендують змінити взимку свій звичайний догляд за шкірою та додати до нього декілька засобів, аби захистити її від негативного впливу холодів.

“Здебільшого, шкіра людей у повсякденному житті подібна, залежно від навколишнього середовища, але взимку і впродовж осені відбуваються зміни, які мають вплинути на догляд за шкірою”, – сказав Муніб Шах, сертифікований дерматолог із Нью-Йорка.

Засоби із SPF 30

Взимку сонце також може мати негативний вплив на шкіру. Багато людей взимку зменшують використання сонцезахисних кремів або обирають лосьйони з меншим SPF, і це помилка. Зменшене сонячне випромінювання взимку все ще може становити значну загрозу здоров’ю шкіри, а також призводити до сонячних опіків та передчасного старіння.

Отже, постійне використання сонцезахисного крему з достатнім рівнем SPF є життєво важливим.

Американська академія дерматології рекомендує використовувати сонцезахисний крем із SPF 30 або вище протягом усього року, щоб захистити шкіру від ультрафіолетового (УФ) опромінювання.

Гіалуронова кислота

Кілька експертів рекомендували додавати продукти з гіалуроновою кислотою, яка забезпечує амортизацію очей і суглобів і зараз є популярним інгредієнтом багатьох засобів із догляду за шкірою.

За їх словами, додавання речовини до доглядової рутини може допомогти мінімізувати сухість при зниженні температури, оскільки це допомагає утримувати вологу.

“Гіалуронова кислота – це те, що зберігає вашу шкіру красивою та гладкою, а також забезпечує виділення соків”, – сказала Софія Селігманн, майстер-естетист із округу Колумбія.

Також вона рекомендує використовувати гіалуронову кислоту увесь рік і зробити її невід’ємною частиною будь-якого догляду за шкірою. Використовувати гіалуронову кислоту потрібно двічі на день – вранці і ввечері.

Здорове харчування

Дієта відіграє вирішальну роль у підтримці організму здоровим увесь рік. Але взимку та під час свят люди зазвичай споживають більше продуктів із вищим глікемічним індексом, що може подразнювати шкіру. Продукти з високим вмістом глікемії містять у собі солодощі з високим вмістом рафінованих вуглеводів і цукру, а також білий хліб і білий рис.

“Взимку у вашому раціоні справді не повинно бути нічого, що спричиняло б сухість вашої шкіри або висипання в будь-якому випадку. Мабуть, єдине, чого б я сказав узагальнено уникати, це дієта з високим глікемічним показником”, –сказав сертифікований дерматолог із Нью-Йорка Муніб Шах.

Ще однією причиною, чому експерти рекомендують підтримувати здорову дієту з фруктів, овочів, білків і клітковини протягом усього року, є те, що дослідники виявили зв’язок між дієтою з високим глікемічним показником і складними проявами акне.

Водночас дерматологи не радять приймати гарячий душ, адже це спричиняє сухість шкіри.

Попри те, що висока температура води може бути комфортною, вона може значною мірою сприяти сухості шкіри. Експерти кажуть, що це одна з головних причин подразнення шкіри взимку, оскільки гаряча вода може позбавити шкіру її натуральних жирів, тому Американська академія дерматології рекомендує зволожувати шкіру, поки вона ще волога, щоб допомогти утримати вологу.

Голова дерматології в UCLA Health і Медичній школі Девіда Геффена в UCLA  Ейпріл Армстронг сказала, що у холодну пору року пацієнти також мають бути обережними щодо початку хімічного пілінгу або використання місцевих продуктів, включаючи ретинол, через можливі побічні ефекти, такі як сухість і подразнення.

Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні. 

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).

На Херсонщині зібрали перші 500 т кавунів попри систематичні дронові атаки росіян.

Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.