У Зімбабве через посуху загинуло щонайменше 100 слонів

Джерело: Міжнародний фонд захисту тварин (IFAW)

Через висихання водойм у найбільшому національному парку Зімбабве на півдні африканського континенту загинуло щонайменше 100 слонів.

Як розповіли у відомстві, цьогорічний період літніх дощів затримується на п’ять тижнів через кліматичне явище Ель-Ніньйо. У результаті цієї затримки через дефіцит води у національному парку Хванге загинуло щонайменше 100 слонів.

“У 2019 році в Зімбабве через сильну посуху загинуло понад 200 слонів; це явище повторюється”, – прокоментував директор ландшафтної програми IFAW Філіп Кувавога.

Зазначається, що на території парку є 104 свердловини, які працюють від сонячної енергії. Утім, за словами адміністрації парку, цієї кількості недостатньо, щоб протистояти екстремальним температурам, які призводять до висихання водойм. Залежні від води тварини, серед яких і слони, страждають найбільше.

Відомо, що феномен Ель-Ніньйо полягає у різкому підвищенні температури (на 5-9 °C) поверхневого шару води на сході Тихого океану (у тропічній і центральній частинах) на площі близько 10 мільйонів км².

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

У головному логістичному хабі НАТО — Александруполісі — затримали 59-річного етнічного грека з Грузії за підозрою у шпигунстві на користь Росії. В його телефоні знайшли фото і відео військових об’єктів та техніки.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

Європейський Союз остаточно заборонив використання бісфенолу А (BPA) у всіх матеріалах, що контактують із харчовими продуктами. Відповідне рішення закріпили у Регламенті 2024/3190, який набрав чинності 20 січня 2025 року. Заборона стала результатом понад 20 років наукових досліджень і обговорень щодо впливу цієї речовини на здоров’я та довкілля.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.