«Дорогою ціною»: в ДСНС вшанували пам’ять ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС

Джерело: ДСНС України

В Державній службі України з надзвичайних ситуацій сьогодні, 14 грудня, вшанували пам’ять учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Після вибуху на ЧАЕС поблизу Прип’яті почали евакуацію людей. До кінця літа 1986 року евакуювали понад 90 тисяч осіб. Тодішня радянська влада обіцяла, що евакуація буде тимчасовою, проте майже 10 тисяч домівок люди покинули назавжди. 

Зазначають, що майже 600 тисяч осіб ліквідовували наслідки аварії на ЧАЕС.

Фото: ДСНС України

Максимальний рівень опромінення отримали понад 1000 ліквідаторів, які працювали в перші дні після вибуху.

Фото: ДСНС України

В перші місяці після вибуху на ЧАЕС від гострої променевої хвороби загинула 31 людина, а приблизно 165 тисяч ліквідаторів отримали інвалідність.

“Мільйони скалічених життів – це дорога ціна, сплачена за помилки радянського режиму. Ціна, якою Росія тероризує нас і зараз. Однак наша свобода – не за колючим дротом. За неї і боремось!” – наголошують в ДСНС.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу. 

Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.

Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.