Рустем Умєров запропонував Туреччині приєднатися до «морської коаліції»

Джерело: Міноборони
Міністр оборони Рустем Умєров під час зустрічі із новим послом Туреччини в Україні Левентом Більгеном запропонував приєднатися до “морської коаліції” для зміцнення безпеки у Чорному морі.
“Вдячні Туреччині за підтримку України з першого дня повномасштабного вторгнення у питанні гарантування безпеки Чорного моря. Запрошуємо Туреччину приєднатися до “морської коаліції”, – сказав Рустем Умєров.
Сторони також обговорили потенційну співпрацю щодо оборонного виробництва.
Посол Левент Більген наголосив, що всебічна підтримка України з боку Туреччини триватиме.
Зусилля Коаліції морських сил і засобів, створення якої ініціювали Велика Британія і Норвегія, спрямовані на припинення втручання Росії у свободу судноплавства, зокрема у функціонування “зернового коридору”.
- 11 грудня президент Володимир Зеленський зазначив, що вдячний Великій Британії та Норвегії за створення нової коаліції для підтримки України.
- Уряди України та Туреччини готові найближчим часом ратифікувати угоду про вільну торгівлю.
- Туреччина постачає в Україну великокаліберні кулемети та наразі вже спорядила понад 600 одиниць, повідомили два джерела.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.