Талібан відправляє жінок, які зазнали насильства, до в’язниці – ООН
Джерело: BBC News
Згідно зі звітом ООН, уряд радикального ісламістського руху “Талібан” в Афганістані відправляє жінок, які пережили жорстоке поводження, у в’язницю, стверджуючи, що це робиться для їхнього захисту.
Також більше немає державних притулків для жінок, оскільки уряд “Талібану” не бачить потреби у таких центрах.
Придушення прав жінок з боку “Талібану” в Афганістані є одним із найжорсткіших у світі.
Місія ООН з допомоги Афганістану (UNAMA) заявила, що гендерне насильство щодо афганських жінок і дівчат, як відомо, було високим ще до того, як “Талібан” захопив Афганістан.
Але відтоді такі інциденти стали ще більш поширеними. Жінки також все частіше залишаються вдома, що підвищує їхню вразливість до домашнього насильства та насильства з боку інтимного партнера.
За даними UNAMA, до того, як у 2021 році таліби повернули владу, в Афганістані існувало 23 державні центри або притулки для захисту жінок, але відтоді вони зникли.
Офіційні особи “Талібану” сказали UNAMA, що в притулках немає потреби, оскільки жінки мають бути зі своїми чоловіками або членами сім’ї чоловічої статі.
UNAMA також зазначила, що протягом річного періоду, з 15 серпня 2021 року адміністрація “Талібану” розглядала скарги на гендерне насильство “нечітко та непослідовно”.
Наприклад, немає чіткого розмежування між кримінальними та цивільними скаргами, що не забезпечує ефективного правового захисту жінок і дівчат.
Скарги розглядаються переважно чоловіками, і UNAMA зазначила, що відсутність жіночого персоналу “перешкоджає постраждалим подавати скарги”.
З моменту відновлення влади у 2021 році уряд “Талібану” практично порушив свої попередні обіцянки надати жінкам право на роботу та навчання.
Дівчатам в Афганістані дозволено відвідувати лише початкову школу.
Дівчатам-підліткам і жінкам заборонено входити в аудиторії шкіл і університетів. Їм заборонено відвідувати парки, спортзали та басейни. Салони краси закрито, а жінки повинні покривати тіло й мають право відкривати лише очі.
- Радикальний ісламістський рух “Талібан” хоче запустити в Афганістані централізовану мережу камер спостереження.
- 17 серпня радикальний ісламістський рух “Талібан” заборонив усі політичні партії в Афганістані, заявивши, що їхня діяльність суперечить шаріату, повідомив міністр юстиції в уряді талібів Абдул Хакім Шараї.
- В Афганістані радикальний ісламістський рух “Талібан” заявив про заборону жінкам відвідувати національний парк Банд-е-Амір у центральній провінції Баміян. Це місце — одна з визначних туристичних пам’яток країни.
За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.
Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.
Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.
Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.