Україна отримала від ВООЗ і Німеччини 20 автівок швидкої допомоги

Джерело: МОЗ України

Міністерство охорони здоров’я України отримало від ВООЗ 20 автомобілів невідкладної допомоги для надання невідкладної медичної допомоги під час війни.

Спроєктовані як мобільні відділення інтенсивної терапії, ці автомобілі використовуватимуться для надання необхідної допомоги пацієнтам, які потребують додаткових заходів для підтримки життя під час транспортування до лікарень та між лікарнями.

Автомобілі невідкладної допомоги обладнані необхідними засобами життєзабезпечення, зокрема дефібриляторами-моніторами, апаратами штучної вентиляції легенів пацієнта, обладнанням для подачі медичного кисню, інфузійними насосами, апаратами ЕКГ, ношами, травматологічним обладнанням та іншими пристроями, що дозволяють надавати життєво необхідну допомогу пацієнтам із важкими станами під час медичного транспортування.

З 24 лютого 2022 року ВООЗ та її партнери передали Міністерству охорони здоров’я 95 автомобілів невідкладної допомоги. Більше — планується надати найближчими місяцями.

Доставлення стало можливим завдяки фінансовій підтримці уряду Німеччини.

“Німеччина підтримує Україну з перших днів російського вторгнення. Цей внесок є частиною загальної підтримки з боку уряду Німеччини програм ВООЗ з надзвичайних ситуацій в Україні та сусідніх країнах, які приймають біженців, у розмірі понад 30 мільйонів євро цього року. Ми дякуємо команді ВООЗ в Україні за їхню вкрай важливу роботу”, — сказав д-р Тім Пранге, заступник посла Німеччини в Україні.

Від початку повномасштабної війни ВООЗ доставила в Україну понад 4000 тонн медичних засобів, що рятують життя. Серед них: електрогенератори, автомобілі невідкладної допомоги, запаси кисню для медичних закладів, матеріали для надання допомоги у разі травм і проведення невідкладних оперативних втручань, медикаменти для лікування неінфекційних захворювань та багато іншого.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші. 

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома. 

У найближчі щонайменше шість місяців про вибори в Україні можна забути через зламані реєстри, вважає експертка з питань PR-комунікацій виборчих та політичних технологій Ольга Лень.