В Україні працюватимуть офіцери освітнього середовища задля безпеки у навчальних закладах
Джерело: МВС України
Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив, що зараз МВС зосередилося на запуску проєкту офіцерів освітнього середовища – працівників поліції, які дбатимуть про безпеку дітей у навчальних закладах.
“За безпеку дітей має відповідати спеціально підготовлена особа, яка пройшла ретельний відбір, медичне та психологічне обстеження та спеціалізоване навчання. Чому це має бути саме поліціянт? Бо працівник поліції має ширший функціонал – і на перевірку осіб, і на застосування усіх поліцейських заходів примусу”, – наголосив міністр.
Крім того, він зазначив, у кожному освітньому закладі мають бути встановлені спецрамки та металошукачі. І першочергово, на його думку, необхідно почати з навчальних закладів, які працюють в очному режимі, в населених пунктах, наближених до лінії зіткнення, та російського і білоруського кордонів.
“Ми вже зараз відбираємо перших 500 офіцерів освітнього середовища з-поміж чинних працівників поліції, щоб якомога швидше розпочати практичний етап. Рекрутингова кампанія стартує на початку наступного року”, – повідомив очільник МВС.
Також Ігор Клименко додав, що навчальна програма для офіцерів освітнього середовища вже розроблена. Підготовка триватиме за формулою 4+2: 4 місяці навчання та 2 місяці практичних тренувань.
Кандидати, які пройдуть відбір, отримають від МВС екіпірування та бодікамери. Відео з цих нагрудних камер буде зберігатися на серверах поліції.
Також міністр зазначив, що паралельно працівники системи МВС відстежують стан укриттів для учасників освітнього процесу.
“ДСНС, Нацполіція спільно з місцевою владою та органами самоврядування щоквартально обстежують об’єкти захисту, надають методичну та практичну допомогу для того, аби усунути будь-які недоліки”, – наголосив Ігор Клименко.
- У Київській міській військовій адміністрації прокоментували інцидент, коли під час повітряної тривоги дітей не пустили в укриття, й зазначили, що Святошинська окружна прокуратура розпочала досудове розслідування.
- У Святошинському районі Києва двох дітей не впустили до укриття під час тривоги. Правоохоронці розпочали кримінальне провадження.
- Швеція виділила 6,5 мільйона доларів на безпеку освіти в Україні – відтак у школах та дитсадках облаштують укриття.
Російські сили наблизилися до міста Покровськ у Донецькій області на відстань до 10 кілометрів. Про це повідомив керівник пресслужби 14 бригади Нацгвардії України “Червона калина” Микола Коваль.
Організація ЮНЕСКО ухвалила застосування в екстреному порядку механізму “спеціального моніторингу” щодо Будинку Державної промисловості у Харкові. Україна стане першою країною, де застосують механізм спецмоніторингу.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск на спільному з президентом Франції Емманюелем Макроном брифінгу заявив, що наразі Польща не планує відправляти свої війська в Україну.
Обраний президент США Дональд Трамп під час передвиборчої кампанії був переконаний, що здатен забезпечити мирну угоду між Україною та Росією всього за 24 години, проте тепер визнає, що це складніше, ніж він стверджував.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україні потрібно дати запрошення в НАТО, хоч і визнав, що країна не стане членом Альянсу до закінчення війни.