Польща спорядила Україні самохідні міномети Rak

Джерело: Bild

В Україну з Польщі вже прибули самохідні міномети Rak, що можуть вести навісний вогонь із відстані до 12 км.

120-мм міномети Rak встановлені на броньовану колісну платформу. Постачити 24 такі машини Варшава обіцяла Києву у березні.

Rak можуть вести навісний вогонь із відстані до 12 км.

Зауважується, що машини допоможуть врятувати життя українських мінометників, оскільки ті зможуть вести вогонь, перебуваючи під захистом сталевої броні. Після завдання самохідний міномет може швидко залишити позицію та відійти на безпечну відстань.

На машини, що прибули в Україну, вже встановили протидронний захист у вигляді залізної сітки над вежею.

Раніше українські військові з 44-ї окремої механізованої бригади ЗСУ поінформували про ефективне застосування польських мінометів Rak на фронті. Польща та Україна домовилися про постачання самохідних мінометів навесні 2023 року.

Довідка. Rak – самохідний міномет калібру 120 мм на шасі БТР Rosomak, здатний вражати цілі на відстані до 12 км та вести вогонь в режимі багаторазового одночасного ураження цілі. Разом із транспортом міномета до складу системи входить машина артилерійської розвідки та управління вогнем також на шасі Rosomak.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.