Польща планує спорядити Україні понад 50 гаубиць Krab

Джерело: PAP

Україна та Польща підписали угоду на виробництво і постачання ще 56 самохідних гаубиць Krab.

AHS Krab – польська самохідна гаубиця калібру 155 мм.

Міноборони України висловило вдячність польським партнерам за допомогу у війні проти РФ, і насамперед за постачання самохідних гаубиць.

Наразі Польща вже постачила Україні 18 гаубиць Krab, зараз країна готується до надання ще 56 одиниць.

AHS Krab – самохідна гаубиця на гусеничному шасі виробництва Huta Stalowa Wola SA. Польща спорядила з резервів Війська Польського 18 гаубиць Україні. Київ та Варшава підписали угоду на виробництво і передання 56 Krab.

З початку повномасштабного нападу РФ на Україну, Польща також постачила українським армійцям переносні зенітно-ракетні комплекси Piorun, карабіни Grot, танки PT-91, Т-72, Leopard 2, а також літаки МіГ-29.

Окрім того, наразі відбувається підготовка до постачання мінометних систем Rak та бойових машин піхоти Rosomak.

Зауважимо, у вересні стало відомо, що польський виробник PGZ має відправити близько 60 одиниць артилерійської зброї Krab найближчими місяцями.

Варто зауважити, що Велика Британія, Німеччина та Польща, — країни є найбільшими європейськими донорами України, — спільно зобов’язалися виділити більше, як США у відсотковому відношенні до ВВП.

Протягом доби російські армійці здійснили 2 226 обстрілів Донецької області, внаслідок чого загинуло двоє осіб, ще восьмеро – зазнали поранень.

Сьогодні, 13 квітня, у Міністерстві оборони заявили, що село Богданівка у Бахмутському районі Донецької області перебуває під контролем ЗСУ – наразі там тривають інтенсивні бої.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що ситуація на східному фронті останніми днями суттєво загострилася.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого є руйнування житлових будинків та об’єктів інфраструктури.

Станом на ранок 13 квітня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.