Україна розробляє власну ракету, подібну до російських «Калібрів» та Х-101 – The Economist

Джерело: The Economist

Українська оборонна промисловість працює над створенням власної крилатої ракети, подібної до російських “Калібрів” та Х-101, повідомили українські військові на умовах анонімності.

Згадуючи нещодавні удари ЗСУ по об’єктах в Криму, автори статті зазначають, що знищення кораблів, штабів та складів зброї у Криму не є основною метою. Це проміжні етапи для двох важливіших зусиль – послаблення військового потенціалу росіян на тимчасово окупованих територіях півдня України, де триває сухопутний контрнаступ ЗСУ, та розблокування критично важливої для України морської торгівлі.

За словами співрозмовників видання, на початку повномасштабного вторгнення російські кораблі стояли в загрозливій близькості від Одеси, тоді як сьогодні майже не заходять у північно-західну частину Чорного моря.

“Українцям вдалося пристосуватися до того, щоб стати москітним флотом, використовуючи морські безпілотники, ракети та артилерію. Це можна назвати класичною стратегією блокування моря, яку інші використовували проти британського Королівського флоту в минулому”, – пояснив колишній британський аташе з питань оборони в Москві та Києві Джон Форман.

Водночас зазначено, що в цій боротьбі ключову роль вже зіграли морські надводні дрони українського виробництва та надані західними партнерами крилаті ракети Storm Shadow та SCALP. Окрім того, власні українські ракети “Нептун” також проявили себе у цій війні, коли знищили флагман російського флоту “Москва”. Зараз Київ працює над подальшим їх удосконаленням.

“Велика зміна полягає в тому, що ми отримали нові ракети і розвідувальні дані. Тільки ми маємо ціль, ми можемо по ній влучити, ми робимо саме так”, – розповів представник Генштабу ЗСУ на умовах анонімності, додавши, що зараз Україна прагне отримати аналог російських “Калібрів” і Х-101.

Своєю чергою, експертка з безпеки Ганна Шелест зауважила, що із цим Україна не матиме надто великих труднощів, з огляду на те, що в минулому була “ракетною наддержавою” і мала кілька “божевільних світового рівня” ракетних проєктів. Проте їх довелося законсервувати через дефіцит фінансування.

  • У розвідці Великої Британії прокоментували нещодавні атаки України на Чорноморський флот РФ у тимчасово окупованому Севастополі та спрогнозували, як це може вплинути на Росію.
  • Українські війська застосували британські далекобійні ракети для масштабного удару по Чорноморському флоту Росії у тимчасово окупованому Криму.
  • Представники партизанського руху “Атеш”, ексклюзивно для Kyiv Post, заявили, що нездатність Росії вчасно виплачувати зарплату своїм військовослужбовцям вплинула на ракетний удар минулого тижня по штабу Чорноморського флоту Росії.

У мережі поширився інтернет-тренд щодо приручення домашніх тварин — до нього долучилися й українські військові. Наприклад, користувачка @wikentiyax розповіла про долю кота, якого назвали Паладін.

Станом на 20 травня Сили оборони України контролюють Вовчанськ (Харківська область) приблизно на 60%. Водночас російські військові не припиняють штурмувати місто, зазначив заступник голови Харківської ОВА Роман Семенуха.

Джерело: InformNapalm  InformNapalm продовжує проводити розслідування на основі даних, отриманих від хактивістів групи “Кібер Спротив”,…

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін прокоментував поточну ситуацію на фронті.

Продовольчий гігант Danone повідомив, що завершив продаж своїх активів та виходить з російського ринку, на який припадало близько 5% світових продажів компанії і де працював понад 30 років.