Польща визнала винними 14 осіб у шпигунстві на користь Росії

Джерело: Barron’s

Польський суд у вівторок, 19 грудня, засудив 14 громадян Росії, Білорусі та України за підготовку диверсій на замовлення РФ в рамках шпигунської групи.

Минулого місяця обвинуваченим висунуто звинувачення в шпигунстві на користь РФ, а саме в підготовці скинути з колії потяги, що перевозили допомогу в Україну, а також спостереження за військовими об’єктами та критичною інфраструктурою в Польщі.

“Розглянувши справу… суд визнав усіх обвинувачених винними у вчиненні інкримінованих злочинів, а частину з них визнав у складі організованого злочинного угруповання”, – сказав під час винесення вироку суддя Ярослав Ковальський.

14 обвинувачених заочно засуджено після того, як усі вони визнали провину та пропустили судове засідання. Двох інших підозрюваних у шпигунстві судитимуть окремо – після того, як вони відмовилися визнати провину.

Серед засуджених – Максим С., російський хокеїст польського клубу з “Сосновця”, через арешт якого в червні Росія висловила “рішучий протест” і вимагала “вичерпного пояснення” від Польщі.

До шпигунської групи також входили “двоє українських юристів і політолог, вчителька французької мови, фармацевт та інженер-програміст”, – повідомляють польські ЗМІ.

Слідчі заявили, що учасники групи отримували замовлення через додаток для обміну повідомленнями Telegram і отримували оплату в криптовалюті. Польські ЗМІ повідомляли, що вони отримували суми приблизно від 300 до 10 000 доларів.

Серед об’єктів, за якими стежили засуджені шпигуни, були контрольно-пропускні пункти на кордоні з Україною та основні залізничні шляхи, якими перевозили зброю та гуманітарну допомогу.

До їхніх завдань також входило розповсюдження агітаційних матеріалів, що розпалювали ненависть до українського народу.

Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.

Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.

В останню суботу листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів…

Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.

Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.