Глобальне потепління може спричинити значне подорожчання кави, – вчені

Джерело: DW

Через глобальні зміни клімату, які спричиняють скорочення придатних для вирощування кави кліматичних зон, цей напій може відчутно подорожчати.

За словами вчених, кавові дерева дуже чутливі до температурних та інших погодних умов.

“Вони погано переносять занадто спекотну, занадто суху і занадто вологу погоду”, – пояснила Софі фон Лебен з Потсдамського Інституту досліджень зміни клімату.

Як розповіли у виданні, клімат багатьох тропічних країн, вирощують каву, останнім часом стає все менш стабільним. За деякими прогнозами, до 2050 року площі придатних для вирощування кави земель скоротяться вдвічі.

У теорії глобальне потепління може зробити придатними для вирощування кави більш північні райони, де раніше для цієї культури було занадто холодно. Утім, на практиці цьому є серйозні перешкоди.

Зокрема вагома частина потенційних “нових кавових територій” сьогодні покрита лісами, вирубка яких ще більше посилить кліматичну кризу. Усвідомлюючи це, влада ЄС погрожує ввести повну заборону на імпорт продовольства, вирощеного на місці вирубаних лісів. І оскільки саме Європа є найбільшим споживачем кави, така заборона точно негативно вплине на плани розширення кавових плантацій.

За даними агентстві, тенденцію до подорожчання кави можна помітити вже зараз. За останні 30 років, коли вплив глобального потепління став помітним сам собою, ціни на зелену каву зросли приблизно на 60%, а на кавові продукти – вже на 600%.

Київська обласна прокуратура поновила право власності держави на ліс, що має особливе значення для екології столичного регіону. Рішеннями суду у чотирьох справах задоволено позови прокурорів до низки юридичних осіб про повернення лісових земель у Бориспільському районі загальною площею понад 60 га.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.