На Одещині судитимуть правоохоронців, які заробили на наркоділках сотні тисяч доларів

Зображення: ДБР
Джерело: Державне бюро розслідувань
Трьох правоохоронців з Одещини, які вистежували торгівців наркотиками і забирали у них гроші, не реєструючи кримінальні провадження, судитимуть.
Обвинувальний акт направлено до суду.
Незаконну схему заробітку організували троє чинних та один колишній правоохоронець. Фігуранти залучили до схеми керівника одного з одеських поштових відділень та отримували від нього інформацію щодо клієнтів, які можуть отримувати у відправленнях наркотики. Після отримання посилки громадянина на виході вже чекали правоохоронці.
Погрожуючи притягненням до кримінальної відповідальності за зберігання та збут наркотичних речовин, “ділки в погонах” вимагали із затриманих гроші. “Розв’язання питання” коштувало до 10 тисяч доларів США.
У деяких випадках жертвами фігурантів були люди, які отримували в посилках не наркотики, а звичайні електронні сигарети. Проте правоохоронці погрожували їм тим, що все одно зможуть притягнути їх до відповідальності за розповсюдження наркотиків.
Інколи правоохоронці вели людину з посилкою до її оселі, де проводили незаконний обшук та, крім хабаря, забирали знайдені гроші. Так в одному з епізодів, крім “відкупних” у 10 тисяч доларів США, вони викрали у чоловіка ще й майже 100 тисяч доларів США.
Наразі слідством встановлено п’ять епізодів вимагання та крадіжки грошей у громадян.
Троє правоохоронців та керівник поштового відділення обвинувачуються у крадіжці, вимаганні та одержанні неправомірної вигоди (ч. 2, ч. 3 ст. 146, ч. 2, ч. 3 ст. 365, ч. 4 ст. 189, ч. 5 ст. 185, ч. 3 ст. 368 КК України).
Експравоохоронця, який брав участь у злочині, наразі оголошено у міжнародний розшук. Матеріали щодо нього виділено в окреме кримінальне провадження.
Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.
- Співробітники СБУ та НАБУ викрили депутата Миргородської міськради у Полтавській області, який вимагав з фермера майже 67 тисяч доларів за вирішення “земельного питання”.
- Заступниці директора комунального підприємства повідомили про підозру в одержанні неправомірної вигоди. За даними слідства, вона вимагала від керівника благодійної організації 108 тисяч гривень хабаря за використання приміщень іподрому для зберігання гуманітарної допомоги.
- Служба безпеки та Національне антикорупційне бюро викрили суддю Кропивницького апеляційного суду, який просив хабаря у фігуранта кримінального провадження, а за це обіцяв призначити йому інше покарання.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Німецька автобудівна компанія Porsche повідомила про падіння прибутку від автомобільного бізнесу на майже 91% у другому кварталі – з 1,7 млрд євро до 154 млн євро. Основними причинами стали скорочення продажів у Китаї, зростання витрат на електрифікацію та тиск митних зборів у США.
Бойовики, пов’язані з терористичним угрупованням “Ісламська держава”, вночі атакували католицьку церкву на сході Демократичної Республіки Конго, вбивши щонайменше 34 людини.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 27 липня. Так, з початку доби відбулося 118 бойових зіткнень.
27 липня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати та Євросоюз уклали торговельну угоду за кілька днів до закінчення відведеного терміну.