«Потрібно відстояти наш спосіб життя»: президент Чехії закликав продовжити допомогу Україні

Джерело: Петр Павел в інтерв’ю французькому виданню Le Monde

Президент Чехії Петр Павел переконаний, що саме ненадання Україні необхідного озброєння стало однією з причин повільного контрнаступу ЗСУ, який не підтвердив західні очікування.

Павел наголосив, що, безумовно, рішення дотримуватися рекомендацій Комісії щодо початку переговорів стосовно вступу з Україною та Молдовою та надання статусу кандидата Грузії є джерелом задоволення: усі держави-члени вважають, що розширення Європейського Союзу служить інтересам стабільності та безпеки в Європа.

З іншого боку, і це глава Чехії назвав зворотною стороною медалі, відсутність угоди про фінансову допомогу в розмірі 50 мільярдів євро протягом чотирьох років є розчаруванням. Він пояснив, що не можна сказати про підтримку словами, натомість не допомагати матеріально.

Якщо ми вважаємо, що війна в Україні – це зло проти правового порядку, що вона торкається основ наших суспільств, ми повинні підтримувати країну, хочемо ми цього чи ні. Не з любові до українців, а щоб відстояти наш спосіб життя, — зазначив Павел.

За його словами, гіпотетичний успіх РФ створить реальну загрозу безпеці решті європейських країн та майбутньому Європи.

Це спонукало б його (Путіна – ред.) вірити в те, що його бачення міжнародного порядку є правильним, та й інші країни можуть навчитися цьому, а не лише Китай, який випробовує нашу реакцію та нашу стійкість… У наших країнах можна сказати, що ми звикли до цієї війни, але точно не втомилися. Наші міста не бомблять, наших громадян не вбивають, – наголосив він.

Павел додав, чим швидше союзники розв’яжуть питання фінансової допомоги Україні, тим краще для усіх.

  • Міністерство оборони Чехії 12 жовтня, повідомило, що Чехія та Данія спільно постачатимуть Україні важку військову техніку найближчими місяцями.
  • 19 вересня під час зустрічі у форматі “Рамштайн”, Чехію представляв заступник міністра оборони Даніель Блажковец, котрий підписав “Лист про наміри” з міністрами оборони Данії та Нідерландів. Угода дозволить надалі постачати Україні переважно чеське озброєння за фінансової підтримки Данії та Нідерландів.
  • Чехія обмежить пересування російських дипломатів – FT.
  • 10 листопада уряди Чехії та Тайваню підписали угоду про спільну роботу, щоб допомогти у відбудові України.
  • Сенат Чехії продовжив дію мандату на проведення бойової підготовки українських військовослужбовців до кінця 2024 року.

Українські прикордонники зафіксували найбільший пасажиропотік за останні роки. За минулу добу кордон України перетнули 150 000 осіб.

Деякі африканські країни налагоджують зв’язки з російською організацією, яка стоїть за рекрутинговою програмою по набору персоналу для військових заводів в РФ.

Російські війська вчинили черговий злочин, розстрілявши групу українських військовополонених. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Глава фракції “ЄС” Петро Порошенко під час візиту на Сумщину передав артилерійським бригадам Збройних Сил України комплекси протидії засобам технічної розвідки “Ай-Петрі СВ”. Ці системи призначені для захисту артилерійських підрозділів від атак російських дронів-камікадзе, таких як “Ланцет” та інші, здатних знищувати артилерійські установки.

Європейський Союз працює над підготовкою 16-го пакета санкцій проти Росії, який планують ухвалити до третьої річниці вторгнення РФ в Україну.