Україна та Німеччина посилять співпрацю в спільних оборонних проєктах

Зображення: Міноборони

Джерело: Міноборони

За результатами зустрічі заступника міністра оборони України Дмитра Кліменкова з німецькою делегацією на чолі з Томасом Ленком, керівником департаменту “Україна, Молдова, Чорноморський регіон” при міністерстві закордонних справ Німеччини, стало відомо, що Україна та Німеччина посилять співпрацю в спільних оборонних проєктах.

Під час зустрічі сторони обговорили нагальні потреби української армії. Зокрема, потенційне постачання боєприпасів, дронів, РЕБ та систем ППО. Також поспілкувалися про плани на 2024 рік.

У наступному році уряд Німеччини виділить такий же бюджет на допомогу Україні, як і цьогоріч. Томас Ленк наголосив, що фінансова підтримка України залишається незмінною.

Крім цього, Україна та Німеччина планують посилити співпрацю в спільних оборонних проєктах. Йдеться про розбудову українських оборонних виробництв. Партнери допоможуть Україні фінансово, технологічно, а також у розбудові інфраструктури.

“Безумовно, колективна підтримка України – це безпека Європи. Ми вдячні нашим німецьким партнерам. Вони підтримують нас від початку повномасштабного вторгнення: економічно, допомагають з озброєнням, боєприпасами, діляться технологіями. Це для України дуже важливо. Ця війна – це виклик, лише спільними зусиллями ми переможемо ворога”, – додав Дмитро Кліменков.

Крім цього, заступник міністра оборони ознайомив іноземних партнерів з новою системою закупівель. Розповів про агенції оборонних та тилових закупівель. Дмитро Кліменков наголосив, що нова система закупівель буде значно прозорішою.

Міністерка економічного співробітництва та розвитку Німеччини Свенья Шульце прибула до Києва з неанонсованим візитом.

Російські війська зараз перебувають за три кілометри від околиць ключового міста Покровська Донецької області після наступу в середу. Вони також захопили українські позиції поблизу міста.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів, за його словами, безрезультатну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів з ним.

Естонія передала Україні один зі своїх енергоблоків з Ауверської електростанції. За даними Міністерства енергетики України, енергоблок здатен забезпечити електроенергією близько 150 тисяч осіб.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.