Байден підпише указ щодо санкцій проти фінансових установ, які допомагають РФ

Джерело: Reuters

Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що президент США Джо Байден у п’ятницю, 22 грудня, підпише указ, що дозволить Вашингтону накладати санкції на фінансові установи, які допомагають Росії ухилятися від санкцій.

Виконавчий указ також дає можливість США забороняти продукти, що походять з Росії, але переробляються в третіх країнах.

“Сьогодні ми робимо кроки, щоб вирівняти нові та потужні інструменти проти російської військової машини. І ми без вагань використаємо нові інструменти, надані цією владою, щоб вжити рішучих і хірургічних заходів проти фінансових установ, які сприяють постачанню російської військової машини”, – сказала Єллен. 

Високопоставлені чиновники адміністрації заявили, що новий виконавчий указ чітко дасть зрозуміти фінансовим установам, що вони повинні або припинити дозволяти компаніям постачати компоненти та товари до російського оборонного сектору, або ж зіткнуться зі значними санкціями.

За оцінками аналітиків, готовність російського військового командування досягати обмежених тактичних успіхів в обмін на значні втрати бронетехніки буде ставати дедалі дорожчою через обмежені запаси озброєння і техніки радянських часів.

Президент України Володимир Зеленський увів у дію нові санкції, які стосуються низки фізичних осіб та компаній. Відповідний указ був підписаний після рішення Ради національної безпеки та оборони України (РНБО) від 5 жовтня 2024 року, яке стосується застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про черговий випадок воєнного злочину російських військ — розстріл беззбройних українських військовослужбовців у Нью-Йорку, що на Донеччині.

Україні передали перші винищувачі F-16 від Нідерландів, що стало важливим кроком у зміцненні оборонних спроможностей країни. Міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс повідомив про передачу літаків, підкресливши їхню необхідність в умовах постійних російських авіаударів.

Європейський Союз розглядає можливість зміни системи військової підтримки України у відповідь на вето Угорщини, яка має проросійську позицію. Очікується, що 9 жовтня відбудеться політична домовленість між послами ЄС щодо надання Україні 50 мільярдів євро допомоги, отриманих від заморожених активів РФ.