Союзники України почали обмірковувати наслідки можливої перемоги Путіна – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Ситуація навколо допомоги Україні з боку США і Європи, яка зайшла в “глухий кут”, змушує європейських посадовців прораховувати наслідки можливої перемоги Росії.
Як розповіли в агентстві, європейські країни-учасниці НАТО почали оцінювати ризики, які могла б становити для них Росія у разі перемоги у війні проти України.
За словами джерел видання, подібний розвиток подій буде відчуватися у всьому світі, оскільки змусить партнерів і союзників США сумніватися в гарантіях безпеки з боку Вашингтона.
“Наслідки такої стратегічної невдачі будуть набагато глибшими, ніж наслідки невдалого виведення військ США з Афганістану в 2021 році. І це не враховує перспективу того, що Дональд Трамп може отримати перемогу на президентських виборах в наступному році і втілити свої публічні обіцянки вийти з великих альянсів, включаючи НАТО, і укласти угоду з Путіним з приводу України”, – йдеться в матеріалі.
Європейські посадовці попередили, що, якщо Україна не отримає озброєння, Росія, швидше за все, буде прагнути до окупації більшої території і руйнування більшої кількості інфраструктури. І без можливості захистити себе Україна може бути змушена прийняти умови, які продиктує Москва.
Водночас прихильники України як в ЄС, так і в США зауважили, що допомогу, швидше за все, буде схвалено в тій чи іншій формі на початку наступного року. Утім, вони наголосили, що це навряд чи призведе до серйозного прориву на полі бою.
“Колишня впевненість в тому, що вторгнення стане “стратегічною поразкою” для російського лідера, згасла, змінившись в деяких колах прогресуючим відчуттям того, що ставка Путіна на те, що він зможе пережити США і їх союзників, може виявитися вірною”, – резюмували у виданні.
- Цього тижня Конгрес США покинув Вашингтон на різдвяні канікули, поки кілька ключових питань не були вирішені, зокрема екстрена допомога Україні та посилення безпеки на кордоні, створюючи основу для складного січня.
- Понад сто депутатів країн ЄС надіслали спільний лист своїм колегам у Сполучених Штатах 12 грудня, закликаючи Конгрес розблокувати подальшу військову допомогу Україні.
- Адміністрація президента США Джо Байдена розглядає можливість підтримати запропоновані республіканцями зауваження відносно безпеки кордонів, щоб забезпечити нову військову допомогу Україні та Ізраїлю в законопроєкті про додаткове фінансування, повідомило джерело, знайоме з обговореннями.
- Сенат Сполучених Штатів не підтримав припинення дебатів щодо законопроєкту про пакет міжнародної допомоги, який, зокрема, передбачає продовження фінансової підтримки України.
- Вразивши Росію безпрецедентним набором санкцій після її повномасштабного вторгнення в Україну, союзники G7 розглядають ще рішучіший крок: витратити гроші Москви.
Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.
На тлі кризи в цивільній авіації через війну та санкції в Росії заговорили про можливе відродження дирижаблів. Їх планують використовувати для транспортування вантажів у важкодоступних районах Арктичної зони, і вироблятимуть — із сучасних композитних матеріалів.
Пізно ввечері 16 квітня російські війська здійснили черговий масований обстріл Дніпра. Внаслідок атаки дронів загинули двоє осіб, ще семеро постраждалих.
16 квітня президент Володимир Зеленський погодив утворення військових адміністрацій населених пунктів у Донецькій області.
Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо правоохоронця з Чернівецької області, котрий намагався вивезти за кордон військовозобов’язаного у багажнику авто за 20 тис. євро.