РФ проведе неформальне засідання Радбезу ООН, щоб озвучити «свіжі ідеї» щодо війни – ГУР

Джерело: ГУР МОУ

27 грудня Росія планує провести неформальне засідання Ради безпеки ООН за так званою “формулою Аррія”.

Оголошено назву заходу: “10 років Євромайдану в Україні: крок у прірву”.

“Формула Аррія” – це формат неформальних зустрічей, в якому представники країн можуть провести відвертий обмін думками. На них не діють жорсткі процедурні правила і залучаються учасники, не дотичні до дипломатичної роботи. Тобто люди, “яких корисно було б заслухати”.

Разом з тим, цей формат справді буває корисним, коли дипломати мають відверто обговорити неоднозначні питання поза офіційними процедурами.

У межах засідання росіяни ще раз спробують “донести” до слухачів традиційні наративи про “неонацистську природу київського режиму та його збройних формувань”. Також серед озвучених тем: “історія нацизму в Україні та його сучасний стан”, “злочини націоналістичних батальйонів проти мирного населення на сході та півдні України”.

Документ, представлений на адресу Генерального секретаря ООН, також не містить “свіжих” ідей та повторює традиційні формулювання російської пропаганди.

Центральне повідомлення “презентації” – “інспірування Євромайдану з боку країн заходу та США”. Відповідно, розв’язана війна виправдовується планами “захистити мирне населення на сході та півдні України”.

Втім, цього разу росіяни запропонували певне “ноу-хау”. В якості запрошених гостей, “яких корисно було б заслухати”, виступають міністр внутрішніх справ часів Януковича – Віталій Захарченко, один із командирів “Беркуту” – Дмитро Сабіна, а також російські пропагандисти – Максим Григор’єв та Михайло Хазін. Вестиме засідання постійний представник РФ в ООН Василь Небензя.

Загалом, інтерес до анонсованого заходу з боку членів Ради безпеки ООН – вкрай низький. Як зазначили у ГУР, більшість з них буде представлено так званими “експертами”. Тобто, радниками чи другими секретарями. Вони не налаштовані “корисно слухати” Захарченка, натомість мають намір висловити позицію своїх держав щодо “реального стану справ”.

Схоже, що сам захід розрахований здебільшого на “внутрішню” російську аудиторію, оскільки інтерес з боку міжнародних медіа знаходиться практично на нульовому рівні. Трансляція планується хіба що на деяких web-сторінках та у соцмережах.

“Відтак, російська дипломатія остаточно перетворюється на генератор божевільних ідей, які ніхто у світі не сприймає серйозно. Вочевидь, засідання є частиною програми “виборів Путіна”, які заплановано на березень 2024 року”, – зазначили у ГУР.

А також додали, що, на думку російських пропагандистів, електорату буде корисно знати, що тези щодо виправдання війни в Україні звучатимуть в стінах ООН. А “інтимний” неформальний статус дозволить позбутися в’їдливих коментарів міжнародних дипломатів щодо чергової нісенітниці про “бойових комарів” та “американські біолабораторії”.

Президент Володимир Зеленський підписав указ №13/2025, котрим вніс зміни до положень про проходження військової служби іноземцями та особами без громадянства.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 січня. На даний час відбулося 177 бойових зіткнень.

Президент Володимир Зеленський у тригодинному інтерв’ю блогеру Лексу Фрідману зокрема згадав про перші дні повномасштабного вторгнення та розповів як бачить припинення вогню.

Президент Володимир Зеленський наголосив, що для нього важливо відповідати на інтерв’ю виключно українською мовою. Він зауважив, що добре розуміє російську та ця мова не зазнає утисків в Україні.

Президент Володимир Зеленський пояснив, що під час повномасштабної війни неможливо провести вибори, яким можна було довіряти.