Залужний: «Кількість втрат, яку ми завдали Росії ще рік тому, зупинила б будь-яку країну»

Джерело: пресконференція Валерія Залужного

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний зазначив, що на початку повномасштабного вторгнення РФ, був переконаний стосовно втрат, які необхідно завдати країні-агресорці, аби зупинити її. Одначе, генерал зауважив, що помилявся.

Одна з моїх головних помилок — я вважав, що та кількість втрат, яку ми завдали противнику зокрема ще рік тому, має його зупинити. Така кількість втрат зупинила б будь-яку країну. Та не РФ… Наразі на лінії зіткнення — гори тіл ворога, які ніхто навіть не намагається забрати. Ось таке, на жаль, ставлення РФ до своїх людей… Саме тому нині складно спрогнозувати, скільки ще необхідно завдати втрат Росії для того, щоб усе це припинилося. Та переконаний, що це треба робити доти, доки противник не відмовиться від ведення бойових дій проти нашої країни, — заявив Залужний.

Генерал пояснив, що нині на фронті триває потужне протистояння з використанням різних технологій. Водночас додав, що 2024 рік відрізнятиметься від попереднього з огляду на зміну технологій ведення війни.

Також Головнокомандувач ЗСУ озвучив офіційну позицію Генштаб щодо ведення війни: “ми захищаємо кожен клаптик нашої землі, та якщо ворожі снаряди починають перекопувати це місце разом з камінням, із землею і з нашими бійцями, то життя наших бійців нам важливіше”.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.