В енергосистемі України зафіксовано профіцит електроенергії
Джерело: Міністерство енергетики України
Вчора, 27 грудня, у денні години в енергосистемі України було зафіксовано профіцит електроенергії.
Для балансу системи протягом денних годин (з 13:00 до 16:00) надлишки електроенергії обсягом у 600 МВт*год передавалися до енергосистеми сусідньої Польщі.
Також вдень застосовувалися обмеження виробництва електроенергії з ВДЕ.
Протягом доби в аварійний ремонт вийшли два блоки ТЕС у різних регіонах країни. З аварійного ремонту в резерв переведено один енергоблок.
Станом на 10:00 в резерві перебувають 6 блоків ТЕС, які можуть бути підключені до роботи у разі потреби.
Ситуація контрольована. Генерації, яку виробляють українські електростанції, достатньо для забезпечення потреб споживачів. Також планується комерційний експорт електроенергії.
Графіки відключень не застосовуються.
Минулої доби ворог обстріляв територію однієї з ТЕС на Донеччині, пошкоджено обладнання станції та електромережі біля неї. Також обстріли сталися вранці.
Через обстріли в регіоні знеструмлювалися повітряні лінії – були відключені споживачі.
На Чернігівщині через ворожі обстріли пошкоджено мережі обленерго. Це призвело до відключення понад 2 тисяч побутових споживачів.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна отримала можливість імпортувати з Європи додаткові 500 МВт електроенергії.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що єдині причини відключень електропостачання на сьогодні – це погодні умови та бойові дії.
- Уряд забезпечив можливість імпортувати електроенергію з сусідніх країн у випадку виникнення дефіциту. Зокрема зі Словаччини, Угорщини, Румунії та Польщі.
За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.