У 2024 році Україна впровадить безоплатну психологічну допомогу для ветеранів
Джерело: пресслужба Міністерства у справах ветеранів
Міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна повідомила, що наступного року держава впроваджує безоплатну психологічну допомогу для ветеранів та їхніх рідних.
Лапутіна зазначила, що у кожного захисника, який повертається з фронту, має бути можливість піклуватися про своє ментальне здоров’я. Тоді як завдання держави зараз – створити дієву систему надання психологічної допомоги, доступної для кожного ветерана, який її потребує. У грудні, за ініціативи Мінветеранів, уряд схвалив постанову, якою удосконалено надання психологічної допомоги для ветеранів та членів їхніх родин у позаклінічніх випадках, запевнила міністерка.
Допомога є безоплатною і надається за трирівневою системою. Другий та третій рівень – за кошти бюджету Мінветеранів. Глава відомства додала, що надання якісної психологічної допомоги має відбуватися, насамперед, у громадах, куди повертатимуться українські оборонці.
Мінветеранів відшкодовуватиме вартість наданих послуг із психологічної допомоги спеціалізованим закладам будь-якої форми власності, в тому числі й фізичним особам-підприємцям, які надають такі послуги. Це означає, що наступного року держава буде сплачувати за надання психологічної допомоги ветеранам та їхнім рідним, тобто – безплатно для них.
Зауважується, що ветеранам буде легше звернутися до фахівців та отримати якісну психологічну допомогу на місці.
Довідка. В Україні запроваджено трирівневу систему психологічної допомоги ветеранам. Перший рівень – соціально-психологічна підтримка та супровід. Другий рівень – психологічна допомога. Послуги можуть також надаватися у сімейній та груповій формі чи дистанційно. Третій рівень – комплексна медико-психологічна допомога. Вона надається мультидисциплінарними командами мінімум із чотирьох фахівців (лікар-психіатр та 3 психотерапевти/психологи). Послуги ветеранам надаються безоплатно.
- Під час онлайн-зустрічі з очільником МОЗ України Віктором Ляшком канцлерка уряду Литви Гедре Бальчітіте повідомила, що її країна виділить 6 мільйонів євро на розвиток української системи реабілітації.
- Від початку вступної кампанії до медичних закладів вищої освіти вже подано 527 заяв на вступ на реабілітаційні спеціальності.
- За підтримки Програми НАТО з переходу з військової кар’єри на цивільну, у межах Комплексного пакету допомоги Україні (КПД), у Збройних силах України успішно завершено шостий цикл тренінгів в межах проєкту з психологічної реабілітації та відновлення психологічної стійкості та боєздатності військовослужбовців – учасників бойових дій.
- В Україні створили інноваційний мобільний застосунок, котрий допомагає ветеранам та військовослужбовцям отримати безоплатну спортивну реабілітацію.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.