29 грудня: яке сьогодні свято, іменини, традиції, прикмети
Джерело: Букви
29 грудня визначають Міжнародний день віолончелі. За церковним календарем сьогодні – день пам’яті Вифлеємських немовлят.
Міжнародний день віолончелі: дату обрали невипадково. Саме 29 грудня 1876 року народився відомий каталонський віолончеліст Пабло Кальзас. Вважається, що він зробив найбільший внесок у популяризацію віолончелі.
У різних країнах світу сьогодні відзначають:
- Україна – День інформаційно-медійних структур Міністерства оборони України та Збройних Сил України.
- Ірландія – День Конституції
- США – Кванза
Цього дня у світі:
- 1845 — Через 9 років після проголошення незалежності від Мексики Республіка Техас вступила як 28-й штат до складу США, що стало причиною початку війни між США та Мексикою.
- 1891 — Томас Едісон запатентував радіо.
- 1911 — Ігор Сікорський на літаку власної конструкції С-6 встановив світовий рекорд швидкості польоту з двома пасажирами — 111 км/год.
- 1937 — Набула чинності конституція Ірландії. Ірландська Вільна держава отримала офіційну назву “Ейре”.
- 1940 — Лондон був підданий найпотужнішому за весь час 2-ї Світової війни нальоту німецьких бомбардувальників.
- 1958 — З Карного кодексу СРСР виключено поняття “ворог народу”.
- 1964 — Поставлено під промислове навантаження перший турбогенератор Київської ГЕС.
- 1989 — Федеральні збори Чехословаччини одноголосно обрали письменника та дисидента Вацлава Гавела президентом країни.
- 1991 — Незалежність України визнала Народна Республіка Бангладеш.
- 1992 — Міністерство юстиції України зареєструвало Українську скаутську організацію “Пласт”.
- 1995 — Відкриття метрополітену у Дніпропетровську.
- 1996 — У Гватемалі закінчилася 36-річна громадянська війна.
- 1998 — Червоні кхмери в Камбоджі попросили вибачення за геноцид 1970-х років, у якому загинуло близько мільйона людей.
- 1999 — Конституційний Суд України визнав, що смертна кара суперечить Конституції України
- 2008 — Почалася нова “газова війна” Росії проти України
Яке сьогодні церковне свято:
29 грудня в церковному календарі – день пам’яті Вифлеємських немовлят. За часів правління царя Ірода у Вифлеємі народився Син Божий, Ісус Христос. Тоді наказав правитель волхвам знайти немовля. Вони зустрілися з новонародженим, але не повернулися до царя. Тоді Ірод видав новий наказ — вбивати всіх немовлят у Вифлеємі, які мають до двох років. Тоді загинуло близько 14 тисяч дітей. Але Ісус вже давно перебував разом з Дівою Марією та Йосипом у Єгипті. За страшні діяння цар був покараний страшною хворобою.
Прикмети:
- На небі низько пливуть хмари — прийде холоднеча
- Уночі мерехтять зірки — до морозу
- Безхмарне небо та північний вітер вказують на настання холодів
- Заметіль — день буде похмурим
- Тепла погода вказує, що весна прийде рано і буде теплою
- Коні сплять стоячи — до морозу, а якщо лягають на землю — буде відлига
Традиції:
- У народному календарі 29 грудня – свято, якого дуже боялися і називали Страшний день. Вважається, що у цей час скрізь і всюди гуляє нечисть.
- За народними прикметами, не слід цього дня залишати дітей без нагляду, аби ніхто не нашкодив їм, та пускати в дім малознайомих людей – у їхній подобі може бути нечиста.
Іменини сьогодні святкують:
Веніамін, Георгій, Єгор, Іван, Лаврентій, Макар, Маркел, Марк, Тадей (Фадей), Теофіл (Феофіл), Феодосій, Юрій, Варвара, Анна (Ганна), Єфросинія, Наталя, Євдокія.
- За даними синоптиків у п’ятницю, 29 грудня, майже по всій країні збережеться суха погода.
- Букви повідомляли про свята, іменини, традиції, прикмети 28 грудня.
Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.
Понеділок, 14 липня, в Україні буде традиційно липневим – спекотним або дуже теплим, залежно від регіону. Температура повітря у південних, східних і більшості центральних областей сягатиме +29…+34°C. У північній частині – близько +27…+30°C. На заході – відносно комфортніші +25…+29°C. Без опадів, за винятком західних регіонів, де ввечері можуть пройти грозові дощі зі шквалами та локальним градом.
Російські війська просунулися в районі Мілового на північному сході Харківської області, приблизно за 16 кілометрів від Великого Бурлука. Про це свідчать геолокаційні відео, опубліковані 12 липня, а також звіти американського Інституту вивчення війни.
Російські війська посилюють атаки на українські міста, а Москва вже готує нову хвилю наступу на фронті. За інформацією видання BILD, посилаючись на джерела в російському Генштабі, Кремль отримав план масштабної наступальної операції, яку планують розпочати в другій половині літа.
Тонкий шар рідини, який часто з’являється на поверхні йогурту, насправді є сироваткою – корисним молочним білком, а не ознакою псування продукту. Попри поширене бажання вилити цю воду, дієтологи радять робити навпаки – просто перемішати її назад у йогурт.