У реєстрі зниклих безвісти за особливих обставин налічується 16 тисяч осіб – МВС
Джерело: МВС України
У реєстрі зниклих безвісти за особливих обставин, який веде Міністерство внутрішніх справ України, налічується 16 тисяч осіб.
Очільник МВС Ігор Клименко зазначив, що зараз МВС – головний орган, який відповідає за облік і розшук осіб, зниклих безвісти за особливих обставин з жовтня 2023 року. За його словами, наразі вдалося за короткий термін налагодити комунікацію з родинами зниклих безвісти за особливих умов.
“Практично в усіх областях на сьогодні у нас є уповноважені працівники до яких члени сімей можуть звернутися. У нас працює телефон гарячої лінії”, – запевнив міністр.
Головне, наголосив він, МВС налагодило повну комунікацію з рідними цивільних і військових, зниклих безвісти за особливих умов.
“Це досить чуттєва для нашої країни тема. Я особисто контролюю роботу даного підрозділу, його становлення, тому що дуже багато проблем є сторонніх, які стосуються сприйняття ефективності роботи державних органів по цьому напрямку”, – підкреслив міністр.
Він повідомив, що реєстр вже працює. Веде його МВС. У ньому верифіковано 16 тисяч осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
“Ми зіткнулися з багатьма проблемами. Це необхідність забору ДНК. Дуже багато наших громадян виїхало за кордон. Ми не могли порівняти відповідні ДНК тих тіл, які в бюро судово-медичних експертиз, із ДНК рідних, які за кордоном. Тому і тут ми намагалися досить швидко все зробити”, – пояснив Ігор Клименко.
Місяць тому МВС звернулося до громадян України, які знаходяться за кордоном. Першочергово це стосувалося українців в Польщі та Німеччині. Щоб вони прийшли у визначені підрозділи ДМС, де працює ДП “Документ”, і там здали свої зразки ДНК для порівняння.
Щодо інших країн, то МВС, за словами міністра, працює з Міжнародним комітетом зниклих безвісти і вже скоро оголосить приймання заявок громадян, які перебувають за кордоном у країнах ЄС та хочуть здати ДНК.
“І, звичайно, ми визначимо з ними місця, куди буде зручніше під’їхати, в яку країну. Можливо, це буде Чехія, можливо, Іспанія або, знову ж таки, Польща чи Німеччина”, – зазначив очільник МВС.
Для того, щоб служби МВС, які займаються і розшуком цих осіб, і встановленням через порівняння ДНК, мали більше інформації про зниклих і обставини їх зникнення, у МВС з грудня цього року запровадили уточнюючу анкету. Нею вже скористалися 1600 громадян України, чиї рідні зникли безвісти.
“Щоб організувати якісний пошук, нам необхідно більше інформації. Наші громадяни можуть в електронному варіанті дистанційно заповнити цю анкету або прийти до уповноваженого в регіонах”, – наголосив Ігор Клименко.
- Українці, які перебувають у Європі, зможуть здати зразки ДНК для пошуку своїх родичів, зниклих безвісти за особливих обставин.
- Генеральна директорка Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти Кетрін Бомбергер повідомила, що наразі відомо про 30 тисяч зниклих цивільних українців із початку повномасштабної війни РФ проти України.
- Понад 500 українських медичних працівників зараз перебувають у примусовому утриманні в Росії. Серед них є як цивільні, так і військові медики.
Міністерство енергетики України затвердило нову інструкцію щодо складання та використання графіків погодинних відключень електроенергії (ГПВ). Зміни передбачають єдині принципи застосування графіків для всіх областей країни.
Міністерка економічного співробітництва та розвитку Німеччини Свенья Шульце прибула до Києва з неанонсованим візитом.
Російські війська зараз перебувають за три кілометри від околиць ключового міста Покровська Донецької області після наступу в середу. Вони також захопили українські позиції поблизу міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів, за його словами, безрезультатну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів з ним.
Естонія передала Україні один зі своїх енергоблоків з Ауверської електростанції. За даними Міністерства енергетики України, енергоблок здатен забезпечити електроенергією близько 150 тисяч осіб.