Викрадені росіянами з херсонського музею прикраси відтворили на шовкових хустках

Джерело: пресслужба музею

Український бренд OLIZ в межах проєкту “Викрадене мистецтво” відтворив на хустках і твіллі власного виробництва зображення викрадених із Херсонського обласного краєзнавчого музею стародавніх коштовних прикрас.

“Сьогодні як ніколи важливо розповідати світові правду про злочини російських окупантів в Україні. Саме для цього був створений проєкт “Викрадене мистецтво” українського бренду OLIZ. У колекції шовкових виробів бренду з’явилися твіллі та хустки з зображенням викрадених з Херсонського обласного краєзнавчого музею стародавніх коштовних прикрас”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Херсонський обласний краєзнавчий музей

Зазначається, що для відтворення на шовку були обрані золоті прикраси, знайдені на території Херсонської області. Вони відносяться до скіфської, сарматської та гуно-аланської культур.

В експозиції краєзнавчого музею дорогоцінні прикраси експонувалися на виставці “Музейні таємниці”. Саме ця експозиція стала першою жертвою російських варварів під час окупації Херсона. Під виглядом евакуації у жовтні 2022 року коштовності були викрадені та вивезені у напрямку окупованого Криму.

Творці проєкту “Викрадене мистецтво” вважають, що кожна хустка у колекції – це помічник у культурній дипломатії, який надає можливість розказати світові правду про втрачені українські скарби.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.