Українські оборонці знищили російський «Бук» поблизу тимчасово окупованого Донецька

Джерело: журналіст Юрій Бутусов/Telegram

Військовослужбовці 14-го окремого полку ЗСУ знищили “Бук-М1-2”, розташованого поблизу тимчасово окупованого Донецька.

Відповідне відео зі знищенням ворожої установки опублікував журналіст Юрій Бутусов. Він також додав, що це вже п’ятий такий зенітно-ракетний комплекс в активі підрозділу за минулі два тижні.

Зауважимо, 1 січня Сили ССО оприлюднили відео зі знищенням російського комплексу “Бук” на Донеччині за допомогою системи HIMARS. Його вартість може досягати $100 млн.

Довідка. “Бук-М2″ — зенітний ракетний комплекс середньої дальності, що призначений для ураження літаків стратегічної й тактичної авіації, вертольотів, крилатих ракет й інших аеродинамічних літальних об’єктів. Також для обстрілу надводних і наземних радіоконтрастних цілей. ЗРК може застосовуватися для протиповітряної оборони військ. Вартість комплексу “Бук-М2” може досягати $100 млн.

Триває 1586-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ в Україні у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 1,3 млн осіб.

Унаслідок російської атаки на Київ у ніч на 28 червня постраждало двоє людей. Найбільше пошкоджень зафіксовано в Дарницькому районі, де виникло кілька пожеж.

Самопроголошений президент РБ Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не планує долучатися до бойових дій проти України. Він звернувся до посла РФ Бориса Гризлова, закликавши не втягувати країну у війну.

25 червня речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук спростував інформацію про нібито відступ російських військ із Кінбурнської коси.

25 червня президент Володимир Зеленський повідомив про затвердження 40-денної операції СБУ щодо впливу на РФ, аби домогтися завершення повномасштабної війни.