У ВМС прокоментували відмову Туреччини пропустити подаровані Україні британські тральщики

Джерело: Дмитро Плетенчук в етері телемарафону

Речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук зауважив, що українська сторона не подавала запит Туреччині стосовно проходження мінних тральщиків, подарованих Великою Британією, у Чорне море.

Плетенчук, пославшись на дії Конвенції Монтре, пояснив, що іншого варіанту не слід було очікувати.

Таких намірів у нас не було, –  додав він.

Речник ВМС нагадав, що Туреччина відразу кваліфікувала повномасштабний напад на Україну як війну і відповідно до статті 19 Конвенції Монтре закрила свої морські протоки для військових кораблів сторін, які воюють.

Він зауважив, що РФ також не може заводити кораблі до акваторії Чорного моря. Тож назвав це “абсолютним паритетом з боку Туреччини”, попередивши маніпулювання щодо “приводів для зради”.

Нині Україна застосовує спеціальне роботизоване обладнання для розмінування Чорного моря.

2 січня Туреччина відмовилася пропустити через свої води до Чорного моря кораблі-мінники, надіслані Великою Британією в Україну.

14 грудня російські військові прорвалися до селища Новий Комар (Волноваський район, Донецька область), використовуючи колону із дев’яти бойових машин піхоти та одного танка. За даними спостерігачів, техніка рухалася через поля південніше Роздольного, після чого щонайменше 50 військовослужбовців РФ висадилися в селі.

З 16 грудня в Україні почнуть діяти оновлені графіки відключення електроенергії, які уніфікують для всієї країни. За даними ДТЕК, ці зміни дозволять збільшити кількість часу зі світлом для споживачів.

У Керченській протоці вранці 15 грудня зазнали аварії два російські танкери “Волгонефть-212” та “Волгонефть-239”. Внаслідок сильних хвиль корпуси суден розламалися навпіл, що призвело до витоку мазуту у воду.

15 грудня шість років тому постала Православна Церква України. Пʼятий президент Петро Порошенко показав історичні світлини Собору.

В окупованій Новій Каховці спостерігається загострення проблеми з безпритульними тваринами. За даними активістів руху “Жовта стрічка”, окупаційна адміністрація припинила програми зі стерилізації вуличних котів і собак, які діяли з 2020 року.