НАЗК доповнило базу іноземних компонентів у зброї деталями авіаційних ракет РФ Х-59

Джерело: НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції поповнило Єдину базу іноземних компонентів у зброї 42 новими деталями авіаційних ракет РФ Х-59.

Країна-агресорка щодня обстрілює Україну різними видами озброєння, у тому числі використовуючи тактичну авіацію, яка несе ракети Х-59.

Саме ці ракети у поєднанні з “шахедами”, іноземні деталі яких можна знайти у Єдиній базі, Росія почала регулярно застосовувати останнім часом.

Так, 4 січня 2024 року РФ вдарила цією ракетою по об’єкту енергетики у Кропивницькому. Внаслідок обстрілу загинула одна особа, ще восьмеро – зазнали поранень.

“Не можна дозволяти, щоб іноземні технології та компоненти продовжували ставати частиною зброї агресорів та вбивали цивільних в усьому світі. Ми й надалі регулярно поповнюватимемо Базу, щоб виробники, посадовці, журналісти-розслідувачі, а також просто небайдужі громадяни з різних країн обʼєднувалися заради нерозповсюдження технологій до таких терористичних режимів, як РФ”, – зазначили у НАЗК.

Нагадаємо, що раніше Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запустило першу у світі відкриту базу даних іноземних компонентів у зброї на порталі “Війна і санкції”.

Вона вже налічує понад 2000 компонентів, які використовуються Росією та Іраном у різного роду БпЛА, ракетах, системах радіоелектронної боротьби та багатьох інших видах озброєння та військової техніки.

Наразі база даних містить інформацію про іноземні компоненти, знайдені у російському та іранському озброєнні, що використовується РФ протягом повномасштабного вторгнення проти України, починаючи з 24 лютого 2022 року.

У НАЗК наголосили, що демократичний та цивілізований світ має об’єднатися навколо нерозповсюдження своїх технологій для агресорів. Лише так можна гарантувати мир, безпеку та стабільність на глобальному рівні. Саме з цією метою створено єдину базу даних компонентів.

Вид озброєння, виробник, технічні характеристики – вся ця інформація наявна щодо кожного компонента. Тому кожен, від журналіста-розслідувача до іноземного посадовця, зможе зібрати достатню доказову базу та дослідити ланцюги постачання, притягнути співучасників цієї війни до відповідальності.

Розділ “Іноземні компоненти у зброї” буде регулярно оновлюватися та удосконалюватися. Так, згодом планується додати можливість підписки на оновлення переліку.  Щоразу, як НАЗК додаватиме новий компонент, усі охочі отримуватимуть сповіщення про це.

Триває 1152-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 941 тисячу осіб.

Офіційні особи США розчаровані тим, що Росія відхиляє їхні пропозиції щодо припинення війни проти України. В адміністрації президента Дональда Трампа попередили, що той “втрачає терпіння” і може вийти із запропонованого ним же мирного процесу.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.