Буданов пояснив, чому РФ не хоче обмінювати полонених бійців «Азову»

Джерело: Кирило Буданов

Глава ГУР МОУ Кирило Буданов прокоментував обмін військовополоненими та пояснив, чому Росія не хоче повертати бійців “Азову”.

Буданов розповів, що загалом від початку повномасштабної війни з російського полону вдалось повернути 2828 українців, що. за його словами – значний результат.

“Ми працюємо важко й наполегливо над тим, щоб повернути кожного. […] Використовуються усі наявні у нас спроможності ― абсолютно всі. Так само ми не нехтуємо допомогою іноземних колег”, – розповів він.

Буданов наголосив, що кожен обмін – це окрема операція. Він додав, що навіть у питанні обміну Кремль намагається веде свою гру, прагнучи натиснути на почуття українців.

“До них можна віднести і питання “Азову” ― суспільство сприймає це дуже болісно. І [росіяни] мріють, ніби гра на цій тематиці дасть їм якусь користь щодо дестабілізації нашої країни. Це не так”, – сказав очільник ГУР.

Він запевнив, що з часом з російського полону будуть звільнені всі українців.

“Але ще раз хочу підкреслити: ніхто нам нічого не винен, як і ми їм. Це перше. Друге ― ми перебуваємо у стані відкритої війни з РФ”, – сказав Буданов.

Нагадаємо, що 3 січня 2024 року відбувся перший офіційний обмін від серпня 2023 року. До України повернулись 230 осіб, серед яких є і бойовий медик, і захисники з острова Зміїний, з Чорнобильської атомної електростанції, які ще в перші дні повномасштабної війни були захоплені, з Азовсталі, прикордонники, поліціянти, нацгвардійці, Збройні сили — тобто абсолютно всі категорії.

Водночас під час обміну з російського полону не було звільнено жодного бійця “Азову”.

Росія не змогла виконати завдання уряду щодо імпортозаміщення медичного обладнання.

З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї понад мільйон барелів (56 тисяч тонн) нафти, що було зафіксовано за допомогою супутникових знімків, аналіз яких провів британський центр Open Source Centre.

Американський мільярдер і фінансист Стівен Лінч звернувся до уряду США з проханням надати йому ліцензію для участі в торгах за газопровід “Північний потік-2”, оцінений в 11 мільярдів доларів.

Служба безпеки затримала у Миколаєві працівника обласного теплоенерго, який був коригувальником ударів РФ по місту.

Протягом минулої доби, 22 листопада, відбулось 190 бойових зіткнень.