Буданов пояснив, чому РФ не хоче обмінювати полонених бійців «Азову»

Джерело: Кирило Буданов

Глава ГУР МОУ Кирило Буданов прокоментував обмін військовополоненими та пояснив, чому Росія не хоче повертати бійців “Азову”.

Буданов розповів, що загалом від початку повномасштабної війни з російського полону вдалось повернути 2828 українців, що. за його словами – значний результат.

“Ми працюємо важко й наполегливо над тим, щоб повернути кожного. […] Використовуються усі наявні у нас спроможності ― абсолютно всі. Так само ми не нехтуємо допомогою іноземних колег”, – розповів він.

Буданов наголосив, що кожен обмін – це окрема операція. Він додав, що навіть у питанні обміну Кремль намагається веде свою гру, прагнучи натиснути на почуття українців.

“До них можна віднести і питання “Азову” ― суспільство сприймає це дуже болісно. І [росіяни] мріють, ніби гра на цій тематиці дасть їм якусь користь щодо дестабілізації нашої країни. Це не так”, – сказав очільник ГУР.

Він запевнив, що з часом з російського полону будуть звільнені всі українців.

“Але ще раз хочу підкреслити: ніхто нам нічого не винен, як і ми їм. Це перше. Друге ― ми перебуваємо у стані відкритої війни з РФ”, – сказав Буданов.

Нагадаємо, що 3 січня 2024 року відбувся перший офіційний обмін від серпня 2023 року. До України повернулись 230 осіб, серед яких є і бойовий медик, і захисники з острова Зміїний, з Чорнобильської атомної електростанції, які ще в перші дні повномасштабної війни були захоплені, з Азовсталі, прикордонники, поліціянти, нацгвардійці, Збройні сили — тобто абсолютно всі категорії.

Водночас під час обміну з російського полону не було звільнено жодного бійця “Азову”.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC) запровадило санкції на вісім криптогаманців, пов’язаних з російською криптобіржею Garantex та єменськими хуситами. За даними Chainalysis і TRM Labs, через ці гаманці перевели близько $1 млрд, переважно для фінансування хуситських операцій у Ємені та в акваторії Червоного моря.

Документальний фільм українського режисера та журналіста Мстислава Чернова “2000 метрів до Андріївки” отримав престижну данську кінопремію.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.