Росія працює над зменшенням підтримки України у Франції – WP

Джерело: The Washington Post

Останнім часом Росія посилила спроби впливу на політичне середовище та суспільство Франції з метою зменшення підтримки України.

“Росія збільшує свої зусилля, щоби підірвати підтримку Києва з боку Франції, що є прихованим фронтом пропаганди в Західній Європі, який став частиною війни проти України”, – пише видання, посилаючись на розмови з ультраправими французькими політиками, а також на кремлівські документи.

У документації Кремля, доступ до якої отримала Європейська служба безпеки і з якою ознайомилися журналісти WP, вказується на першого заступника голови адміністрації президента РФ Сергія Кирієнка.

Зокрема йдеться, що він доручив кремлівським політтехнологам сприяти політичним розбратам у Франції. Головними інструментами при цьому обрані франкомовні соцмережі, а також політичні діячі, лідери громадської думки та активісти цієї країни.

“Ціль Москви – підірвати підтримку України та послабити рішучість НАТО”, – написано в документах.

Як розповіли у виданні, Кремль намагається посилити наративи про начебто шкоду, завдану французькій економіці через санкції проти РФ та зниження обсягів торгівлі через це.

Водночас зазначено, що французам загрожує “найглибша за останні роки соціально-економічна криза”. Серед інших московських тез мовиться, що постачання зброї в Україну начебто залишило Францію без зброї для самозахисту.

Повномасштабний наступ Росії на Україну обходиться російській армії дедалі більшою ціною. Вже зараз росіяни зазнали найбільших втрат із часів Другої світової війни.

Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.

У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.

Країни НАТО обговорюють нову ціль оборонних витрат — 5% валового внутрішнього продукту до 2032 року. Як повідомляють дипломатичні джерела, ініціативу мають розглянути міністри закордонних справ країн Альянсу на зустрічі 14–15 травня. Кінцевою метою є узгодження нових стандартів до саміту в Гаазі у червні.

Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва під час своєї зупинки у Москві 14 травня після візиту до Китаю не зустрівся з очільником Кремля Володимиром Путіним, як анонсував раніше.