Понад п’ять років тюрми отримала організаторка псевдореферендуму на Луганщині
Джерело: Служба безпеки України
Організаторку фальшивого референдуму на Луганщині засудили до п’ятьох з половиною років тюремного ув’язнення із конфіскацією майна.
Весною 2023 року співробітники української спецслужби затримали її під час поїздки до Києва, де вона намагалася отримати соціальні виплати як внутрішньо переміщена особа з тимчасово захопленої частини сходу України.
За даними слідства, вона є мешканкою Старобільська й після окупації міста підтримувала російських загарбників та співпрацювала з ними.
Жінку разом з її матір’ю призначили до складу місцевого окупаційного “виборчкому”, де вона брала участь у “мобільних групах”, які складали списки “виборців” та контролювали їх прибуття на “голосування” для створення видимості виборчого процесу.
Вона також отримувала від окупантів “винагороду” в російських рублях за свою колабораційну діяльність.
Суд визнав її винною за статтею 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та статтею 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.
- Співробітники Служби безпеки України викрили ще двох колаборанток, які брали участь в організації незаконного референдуму РФ на тимчасово окупованих територіях Херсонської області.
- Служба безпеки України повідомила про підозру радниці терориста Пасічника, яка очолила окупаційне “Міністерство молодіжної політики ЛНР”.
- СБУ повідомила про підозру російській співачці Юлії Чичеріній, яка погрожувала українцям сибірськими концтаборами. Служба безпеки зібрала доказову базу на Чичеріну, яка підтримала збройну агресію РФ.
- Служба безпеки України (СБУ) зібрала доказову базу та оголосила про підозру російському пропагандисту Сергію Міхєєву, який відкрито підтримував збройну агресію РФ та закликав перетворити місто Суми на “мертву зону”.
Російська влада залучила сотні громадян Ємену до участі у війні проти України, використовуючи обіцянки високооплачуваної роботи та можливість отримання російського громадянства. Після прибуття до Росії багато хто з них був примусово завербований до збройних сил та відправлений на фронт.
У районі Часового Яру на Донеччині українські військові ліквідували Магомеда Бучаєва, який раніше працював продюсером російського пропагандистського телеканалу RT.
Посол України в Туреччині Василь Боднар заявив, що закриття Туреччиною проток Босфор і Дарданелли на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну завадило окупантам захопити Одесу та Миколаїв.
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган і генеральний секретар НАТО Марк Рютте 25 листопада у столиці Туреччини мають провести переговори, зокрема щодо війни в Україні.
У межах української гуманітарної ініціативи “Зерно з України” Південна Корея планує надати допомогу в розмірі 6 мільйонів доларів. Ця інформація була оголошена під час засідання ініціативи, яке відбулося у неділю, 24 листопада.