Російський Іл-22 «дотягнув» до Анапи, проте відновленню не підлягає – Повітряні сили

Джерело: Юрій Ігнат/Facebook

Надвечір 15 січня речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат опублікував фото з пошкодженнями російського Іл-22, атакованого напередодні. Ігнат наголосив, що ворожому літаку “реанімація не допоможе”.

Джерело: Юрій Ігнат/Facebook

Схоже, Іл-22 таки дотягнув до Анапи. Живучий гад. Але, як бачите, корито “восстановлению не подлежит”. Тому, як не крути, ціль знищено, реанімація не допоможе. Літак горів, серед екіпажу є поранені, сподіваюсь і 200-ті, – написав речник ПС.

Ігнат уточнив, що літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50 був і є пріоритетною ціллю для нас. Додавши, що до сьогоднішнього дня знищення цього борта здавалось непосильним завданням для Повітряних Сил.

А тут ще й Іл-22 (повітряний командний пункт) попав під роздачу! Одразу дві “жирні” цілі за один раз! Пишаюсь службою в Повітряних Силах ЗС України!

Зауважимо, раніше у Повітряних силах ЗСУ підтвердили інформацію про збиття літака дальнього радіолокаційного виявлення А-50 та повітряного пункту управління Іл-22 росіян. Додатково Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний поширив відео з радарів.

Пізно ввечері 14 січня стало відомо, що у небі над Азовським морем українські воїни збили російський літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50 та підбили ІЛ-22М.

Літак А-50 збито відразу після його того, як він заступив на чергування в районі Кирилівки, близько 21:10 – 21:15. Він зник з радарів і припинив відповідати на запити тактичної авіації. Пізніше пілот літака Су-30 РФ виявив займання та падіння невстановленого повітряного судна.

Тим часом літак Іл-22М11 здійснював чергування в районі Стрілкового, а зрештою був підбитий вздовж узбережжя Азовського моря близько 21-ої години 14 січня. Після ураження намагався сісти в Анапі, куди запросив евакуацію, бригаду медиків та пожежників.

США висловили серйозне занепокоєння тим фактом, що українські військові взяли в полон двох громадян Китаю, котрі воювали на боці Росії, заявила речниця Державного департаменту Теммі Брюс.

Пізно ввечері 8 квітня російські війська здійснили черговий масований запуск дронів. У Харкові та Дніпрі через російські атаки є постраждалі. Також у містах зайнялися пожежі на місцях прильотів.

Заступник міністра оборони Валерій Чуркін запропонував партнерам можливість тестування їхньої продукції під час ведення бойових дій, а також закликав налагодити довгострокове партнерство.

Згідно з офіційними даними, російська економіка різко сповільнилася в останні місяці і може зазнати додаткових ризиків у разі зниження цін на нафту та глобальних економічних потрясінь.

Європейський союз наразі не проводив з адміністрацією президента США Дональда Трампа переговорів стосовно послаблення санкційного тиску на Росію, підтвердив головний представник ЄС із санкційної політики Девід О’Салліван.