В ЄС пройде аудит щодо виконання країнами-членами постачання зброї Україні — FT
Джерело: Financial Times
Брюссель проводить перевірку обсягу постачання Україні озброєнь з боку країн-членів. Ця перевірка виникла після заяв про те, що деякі країни не відправили необхідну кількість озброєння.
Згідно з інформацією трьох дипломатів ЄС, Служба зовнішніх дій Європейського союзу (EEAS) займається цією перевіркою обсягу постачання озброєнь державами-членами після російської агресії. EEAS планує представити свої висновки столицям країн перед самітом лідерів ЄС, запланованим на 1 лютого.
Один з дипломатів стверджує, що перевірка буде ґрунтуватися на матеріалах, які надали держави-члени відповідно до запитів EEAS. Деякі країни висловили опір надавати повні дані.
Рішення про проведення перевірки було ухвалено після вимоги канцлера Німеччини Олафа Шольца минулого тижня перевірити та порівняти військові поставки країн до Києва.
“Постачання зброї для України, заплановані на даний момент більшістю країн-членів ЄС, надто малі”, – сказав він.
Шольц також висловив необхідність огляду того, які конкретні внески зроблять європейські партнери для підтримки України у поточному році. Його коментарі відобразили побоювання в інших країнах ЄС щодо розмірів військових постачань, обіцяних іншими державами-членами.
- Естонія підготувала план військової стратегії для країн Заходу, щоб допомогти Україні виграти війну за три роки. Головна теза – Захід не повинен боятися допомагати ЗСУ у війні. Експерти вважають, що нинішні суперечності як у Брюсселі, так і у Вашингтоні буде вирішено, і допомога в потрібних обсягах почне надходити Києву вже найближчим часом.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.