В Україні почастішали випадки отруєння чадним газом і продуктами горіння – ДСНС
Джерело: пресслужба ДСНС
Працівники ДСНС застерігають, що під час похолодання на території України почастішали випадки отруєння людей чадним газом та продуктами горіння. Закликають вчасно реагувати на перші симптоми отруєння.
Зокрема на Миколаївщині постраждало двоє жителів – 48-річний чоловік і 45-річна жінка перебувають у лікарні. Попередньо, витік чадного газу стався через несправність автономної системи опалення.
У пресслужбі акцентували, що чадний газ абсолютно невідчутний, проте, впливає на організм людини навіть у невеликій концентрації та може призвести до смерті.
Тож, аби вчасно зреагувати у випадку отруєння ним, необхідно запамʼятати основні симптоми:
- головний біль;
- нудота;
- прискорене дихання;
- слабкість;
- відчуття втоми і запаморочення.
Зауважимо, при отруєнні чадним газом потерпілого необхідно винести на свіже повітря, покласти під голову подушку, розстебнути комір і пояс.
Найкращий засіб при цьому отруєнні – довготривале вдихання кисню.
Якщо є можливість, потрібно принести з аптечки кисневу подушку. На голову і груди кладуть холодний компрес і змочений холодною водою шматок тканини, рушника, носової хустинки. Якщо потерпілий при свідомості, його потрібно напоїти міцним чаєм чи кавою. Ні в якому випадку не можна давати алкоголю. При втраченій свідомості дають нюхати змочену нашатирним спиртом вату, але обережно, щоб не завдати опіків. Якщо потерпілий не дихає, або дихання швидко погіршується, потрібно зразу розпочати проведення штучного дихання за методом “рот в рот”, або “рот в ніс”.
Після надання першої допомоги потерпілого необхідно швидко відправити у лікарню, викликавши медичну допомогу за телефоном “103”.
Раніше у ДСНС нагадали про небезпеку чадного газу та перелічили прилади, що можуть спричинити отруєння, закликавши перевіряти справність домашнього опалення.
- Через посилення морозів по всій території України рівень споживання електроенергії продовжує зростати.
- Відтепер українці, які переживають проблеми з ментальним здоров’ям – депресія, стрес, безсоння, емоційний дисбаланс тощо – можуть звертатись за кваліфікованою допомогою до сімейних лікарів.
- МОЗ затвердить перелік хвороб і станів для призначення ліків на основі медичного канабісу.
- Синоптики оприлюднили кліматичну характеристику січня 2024 року.
Питання мобілізаційного віку та підготовки українських військових обговорювалося під час зустрічей віцепрем’єрки з євроінтеграції Ольги Стефанішиної з посадовцями Європейського Союзу в Брюсселі. Вона повідомила, що ця тема зменшення мобілізаційного віку до 18 років була порушена з огляду на її актуальність у публічному просторі.
У Запоріжжі кількість загиблих внаслідок російського удару 10 грудня зросла до дев’яти осіб.
У 2024 році Україна досягла рекордних показників у галузях агропромислового комплексу. Зокрема, експорт цукру на рівні близько 700 тис тонн. Це стане найбільшим показником, починаючи з 2000 року.
В тимчасово окупованому Донецьку так званий “суд ДНР” виніс вирок дев’ятьом військовослужбовцям ЗСУ.
Питання про зниження мобілізаційного віку в Україні до 18 років порушувалося на зустрічах посадовців Європейського союзу з українською делегацією.