На Харківщині слідчі виявили 28 катівень з моменту деокупації території

Джерело: МВС України

На Харківщині слідчі Національної поліції України виявили 28 катівень з моменту деокупації території.

Наразі це найбільша кількість катівень по Україні. Три з них лишаються не задокументованими через те, що розташовані в інтенсивно обстрілюваних населених пунктах на кордоні з РФ.

Правоохоронці розслідують 10 кримінальних проваджень по катівнях на Харківщині, в межах яких триває робота з 227 потерпілими. Серед найбільших – справа про катівню в місті Куп’янськ. Тут російські армійці, бойовики незаконних збройних формувань “ЛНР/ДНР” та колаборанти більш ніж пів року незаконно утримували та катували місцевих мешканців в приміщенні ізолятора тимчасового тримання Куп’янського відділу поліції.

В межах об‘єднаного провадження розслідується 73 злочини за ч. 1, 2 ст. 438 КК України – жорстоке поводження з цивільним населенням, в тому числі – поєднане з умисним вбивством.

Потерпілими від рук окупантів в Куп’янській катівні визнано 67 осіб. Однак поліціянтам відомо про тортури більш ніж 150 потерпілих віком від 16 до 65 років. Саме таку кількість людей тримали в ізоляторі тимчасового тримання Куп’янського відділу поліції при його максимальній місткості в 45 осіб. Слідчим також відомо, що деяких з них утримували понад 100 днів.

Потерпілі – звичайні українці віком від 16 до 65 років. Серед них – школярі, пенсіонери, вчителі, директори місцевих підприємств та фермери.

Окупанти били людей руками й ногами, гумовими палицями та трубами, електричним струмом і електрошокером. Палили на тілі пластмасу, загинали руки та суглоби в кайданках, примушували працювати, чинили психологічний тиск.

Внаслідок таких дій окупантів двоє з бранців померло, четверо вважаються зниклими безвісти, ще четверо досі перебувають в полоні. Більшість отримали важкі психологічні травми. З ними працюють слідчі спеціалізованого відділу розслідування воєнних злочинів.

Нині в межах провадження по Куп‘янській катівні проведено сотні слідчих дій і наявних доказів вже достатньо для кваліфікації дій окупантів як таких, що вчинені у складі організованої групи. У МВС зазначили, що наразі завдання правоохоронців – встановити та ідентифікувати всіх російських військових, “ЛНР/ДНРівців” та зрадників-колаборантів, причетних до катування українців в Куп‘янську.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.