НАЗК склало протокол стосовно в.о. Голови Конституційного Суду Сергія Головатого
Джерело: пресслужба НАЗК
Національне агентство з питань запобігання корупції склало протокол про адміністративне порушення щодо в.о. Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий. Встановлено, що суддя ухвалив рішення в умовах реального конфлікту інтересів, про який не повідомив у встановленому порядку. Йому може загрожувати звільнення з посади.
На розгляд до КСУ надійшла скарга, у якій зазначалося, що Головатий вніс завідомо недостовірні відомості до ухвали суду. Заявник наполягав на його звільненні.
Своєю чергою, суддя не захотів виносити звернення на розгляд спеціального пленарного засідання КСУ, звідки воно могло потрапити до комісії з питань регламенту та етики КСУ. Оскільки на підставі висновку Головатого могли звільнити. Натомість запропонував розглянути звернення у порядку денному звичайного засідання. У НАЗК акцентували, що процедура такого засідання не передбачає можливості скерувати звернення до вказаної комісії.
Тобто, маючи повноваження в.о. керівника КСУ, Головатий убезпечив себе від можливої подальшої перевірки власних дій, за наслідками якої міг бути звільненим.
Дії в.о. Голови КСУ кваліфіковано за ч. ч. 1, 2 ст.172-7 КУпАП – порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Складений протокол направлено йому на ознайомлення відповідно до вимог ст. 257-1 КУпАП, — наголосили у пресслужбі.
У разі, якщо суд визнає посадовця винним, йому загрожує покарання у вигляді штрафу, а також можливого внесення до Єдиного держреєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. Дії судді можуть розцінити як вчинення істотного дисциплінарного проступку, у зв’язку з чим суддю можуть звільнити з посади.
- 11 січня голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков склав протокол стосовно прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. Глава уряду незаконно розголосив інформацію про викривача, яка стала йому відома у зв’язку з виконанням службових обов’язків.
- 10 грудня 2023 року Національне агентство з питань запобігання корупції відкрило публічний цілодобовий доступ до реєстру декларацій. Згідно з дослідженням, за 2021 рік 22% народних депутатів подали до НАЗК декларації про майно та доходи. Тоді як за 2022 рік таких народних обранців всього 14%.
- 2 січня Господарський суд м. Києва відкрив провадження у справі за позовом НАЗК про визнання недійсними договорів між господарським товариством та Головним управлінням Національної поліції у м. Києві.
- Національне агентство з питань запобігання корупції за результатами моніторингу способу життя виявило ознаки необґрунтованих активів у депутата Київської міської ради на майже 1,7 млн грн.
- Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки незаконного збагачення у депутата Вороньківської сільської ради Бориспільського району Київської області Сергія Гарбарука на понад 136 мільйонів гривень.
9 травня відзначають Другий день пам’яті та примирення та День Європи. Християни сьогодні вшановують Миколая Чудотворця.
За даними синоптиків у п’ятницю, 9 травня, майже всю країну накриють опади.
Найбільш густонаселена провінція Канади — Онтаріо — схвалила проєкт будівництва нової модульної атомної електростанції вартістю 20,9 млрд канадських доларів (понад $15 млрд). Це перший такий об’єкт серед країн Групи семи (G7) і важливий крок у розвитку нових ядерних технологій, котрі здатні задовольнити зростаючий попит на електроенергію.
Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.
Уряд Естонії вирішив запровадити візовий режим для власників дипломатичних і службових паспортів Грузії, підтвердив міністр закордонних справ Маргус Цахкна. Відповідне рішення ухвалили через репресії влади Грузії проти протестувальників та журналістів.