Україна поглиблює співпрацю з німецьким бізнесом задля збільшення інвестицій у відбудову

Джерело: Мінінфраструктури

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України поглиблює співпрацю з німецьким бізнесом для збільшення інвестицій у відбудову.

Понад 40 представників німецького бізнесу долучилися до круглого столу з командою міністерства на чолі з віцепрем’єр-міністром з відновлення України Олександром Кубраковим та головою правління Німецько-Української промислово-торговельної палати AHK Ukraine Райнером Перау.

У фокусі розмови – участь німецького бізнесу у проєктах відновлення та модернізації України, забезпечення прозорості та підзвітності та використання цифрових інструментів.

 “У питаннях залучення німецького бізнесу тісно співпрацюємо з урядом Німеччини, зокрема запущена програма страхових гарантій для безпечності інвестицій. Водночас ми працюємо над розвитком державно-приватного партнерства для підтримки економіки та втілення проєктів відбудови. У фокусі – збільшення бізнес-активності на регіональному рівні. Для забезпечення відкритого процесу ми використовуємо цифрові інструменти, такі як DREAM – Державна цифрова екосистема управління відновленням”, – зазначив Олександр Кубраков.

Також він додав, що днями було запущено новий етап співпраці у межах Business Advisory Group – це майданчик для постійного діалогу із приватними інвесторами та місцевою владою, щоб забезпечити кращі умови для ведення бізнесу та стійкий розвиток територій. Він обʼєднує вже понад 300 бізнесів для системної роботи в Україні.

Також Мінінфраструктури наразі працює з німецькою стороною над підготовкою до Ukraine Recovery Conference 2024 (URC2024). Спільно зі Світовим банком, Європейською комісією, ООН та іншими міжнародними партнерами вже визначено постраждалі регіони, які стануть ключовими в контексті підготовки презентацій проєктів відновлення в межах конференції.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.