Німеччина надасть експертну підтримку Україні в межах переговорів про вступ до ЄС

Джерело: Урядовий портал

Німеччина надасть експертну підтримку Україні в межах переговорного процесу про вступ до Європейського Союзу.

Про це йшлось під час онлайн-зустрічі віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної та державної міністерки у справах Європи та клімату Німеччини Анни Люрманн.

“Вдячна за рішення Німеччини допомогти Україні посилити нашу інституційну спроможність та експертизу у переговорному процесі з ЄС. На сьогодні Україна має повністю дієздатний уряд, усі гілки влади, і ми маємо сотні людей, готових розпочати роботу вже завтра. Не хочемо втрачати ні хвилини на нашому шляху. Дякуємо вам, що підтримуєте наші прагнення та ентузіазм”, – сказала віцепрем’єр-міністерка під час зустрічі.

Учасниці зустрічі обговорили запуск найближчим часом відповідного спеціального проєкту, що охоплюватиме питання верховенства права, фундаментальних прав та посилення демократичних інституцій – так званих “fundamentals”, що є ключовим розділом у межах переговорного процесу.

Окремо сторони зупинилися на питанні затвердження на Європейській Раді 1 лютого багаторічного фінансового пакету допомоги Україні та обговорили “календар переговорного процесу” вступу.

Анна Люрманн запевнила в підтримці Німеччини як європейських прагнень України, так і довгострокового фінансового механізму для забезпечення економічної стабільності держави. 

Українським захисникам вдалося просунутися на Куп’янському напрямку і в Запорізькій області, тоді як війська РФ просунулися на півночі Урожайного Донецької області, під Авдіївкою і Торецьком.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

У виданні The New York Times наголосили, що тепер, коли Україна озброєна далекобійними ракетами американського виробництва, вона націлилася на Крим, який є критичною базою для Росії.

Адміністрація Байдена запровадила візові обмеження для деяких китайських посадовців через нібито порушення прав людини, тоді як Пекін наклав санкції на шість американських компаній за причетність до продажу зброї Тайваню.