Німеччина надасть експертну підтримку Україні в межах переговорів про вступ до ЄС
Джерело: Урядовий портал
Німеччина надасть експертну підтримку Україні в межах переговорного процесу про вступ до Європейського Союзу.
Про це йшлось під час онлайн-зустрічі віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної та державної міністерки у справах Європи та клімату Німеччини Анни Люрманн.
“Вдячна за рішення Німеччини допомогти Україні посилити нашу інституційну спроможність та експертизу у переговорному процесі з ЄС. На сьогодні Україна має повністю дієздатний уряд, усі гілки влади, і ми маємо сотні людей, готових розпочати роботу вже завтра. Не хочемо втрачати ні хвилини на нашому шляху. Дякуємо вам, що підтримуєте наші прагнення та ентузіазм”, – сказала віцепрем’єр-міністерка під час зустрічі.
Учасниці зустрічі обговорили запуск найближчим часом відповідного спеціального проєкту, що охоплюватиме питання верховенства права, фундаментальних прав та посилення демократичних інституцій – так званих “fundamentals”, що є ключовим розділом у межах переговорного процесу.
Окремо сторони зупинилися на питанні затвердження на Європейській Раді 1 лютого багаторічного фінансового пакету допомоги Україні та обговорили “календар переговорного процесу” вступу.
Анна Люрманн запевнила в підтримці Німеччини як європейських прагнень України, так і довгострокового фінансового механізму для забезпечення економічної стабільності держави.
- Німеччина виділить Україні понад 7 млрд євро військової допомоги у 2024 році, повідомив канцлер ФРН Олаф Шольц за результатами телефонної розмови із президентом США Джо Байденом.
- 17 січня Німеччина спорядила Україні черговий пакет військової допомоги, що включає вісім бронетранспортерів, 25 безпілотних літальних апаратів та боєприпаси для танків Leopard 1.
- Німеччина нещодавно спорядила Україні новий пакет військової допомоги, який зокрема містить систему ППО Skynex.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.