Німеччина подвоїть обсяги військової допомоги Україні у 2024 році

Джерело: DW

Німеччина виділить Україні понад 7 млрд євро військової допомоги у 2024 році, повідомив канцлер ФРН Олаф Шольц за результатами телефонної розмови із президентом США Джо Байденом.

Відтак Німеччина збільшить військову допомогу Україні майже вдвічі – із запланованих 4 млрд до понад 7 млрд.

Під час розмови президенти ФРН та США “зазначили про необхідність подальшої фінансової, військової та гуманітарної підтримки України” в той час, як країна продовжує оборонятися проти повномасштабного вторгення РФ.

Шольц та Байден також обговорили загострення на Близькому Сході, де Ізраїль продовжує наступ на терористичне угруповання ХАМАС у Секторі Гази, а також ракетні удари Ірану по об’єктах в Іраку, Сирії та Пакистані.

Зауважується, що США та Німеччина є лідерами за обсягами наданої допомоги Україні з початку повномасштабного російського вторгнення. Берлін надав військової допомоги вже приблизно на 6 мільярдів євро. Зокрема ФРН поставила Україні танки Leopard, установки протиповітряної оборони IRIS-T та ракети до них. Наразі у ФРН також обговорюється надання Україні далекобійних ракет Taurus.

Вперше про те, що уряд Німеччини має намір підвищити обсяг військової допомоги Україні 2024 року, стало відомо у листопаді 2023 року.

Зауважимо, 17 січня Німеччина спорядила Україні черговий пакет військової допомоги, що включає вісім бронетранспортерів, 25 безпілотних літальних апаратів та боєприпаси для танків Leopard 1. Також нещодавно країна спорядила Україні новий пакет військової допомоги, який зокрема містить систему ППО Skynex.

Раніше бюджетний комітет Бундестагу схвалив запит Міністерства оборони Німеччини та міністерства внутрішніх справ про виділення додаткових 12 мільярдів євро на військову допомогу Україні.

  • Українське оборонне відомство спільно з посольством США узгодили посилений контроль за кінцевим використанням наданого озброєння. Розширений моніторинг передбачає регулярні інвентаризації, спільні фізичні перевірки з партнерами та спецперевірки.
  • Україна отримала від Німеччини новий пакет військової допомоги, який охоплює складові для систем ППО IRIS-T, броньовану техніку і різні дрони.
  • 2 грудня 2023 року Німеччина оновила список військової допомоги Україні. Зокрема Берлін спорядив тисячі снарядів 155 калібру та снайперські гвинтівки.
  • 13 грудня 2023 року до України прибула друга батарея ЗРК Patriot із Німеччини, про передачу якої у жовтні запевнив канцлер ФРН Олаф Шольц.
  • 30 жовтня 2023 року Німеччина почала курс тренування групи українських військових управлінню зенітно-ракетним комплексом Patriot.
  • Посол Німеччини в Україні Мартін Єґер повідомив, що Німеччина поставить зенітні ракети Patriot Україні “цієї зими”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.

З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.

Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.

Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.