Війська РФ вкотре замінували Запорізьку АЕС – МАГАТЕ
Джерело: Міжнародне агентство з атомної енергії
За інформацією МАГАТЕ російські окупаційні війська вчергове встановили міни по периметру Запорізької атомної електростанції.
Зазначається, що росіяни встановили міни у буферній зоні між внутрішньою та зовнішньою огорожею ЗАЕС.
“Міни, які раніше були виявлені командою МАГАТЕ й вилучені в листопаді 2023 року, – тепер знову на місці. Це закрита зона, недоступна для оперативного персоналу станції”, – мовиться у повідомленні.
Окрім цього у МАГАТЕ повідомили про те, що цього тижня з невідомих причин на ЗАЕС на декілька годин зникало резервне електропостачання реакторних блоків.
Для охолодження шести реакторів на сьогодні доступними залишаються лише одна лінія 750 кВ та одна резервна лінія 330 кіловольтів (замість чотирьох 750 кВ та шести 350 кВ).
“Вразливий стан електропостачання станції залишається однією з головних загроз для безпеки на майданчику. Ситуація в цьому плані залишається вкрай тривожною”, – зауважив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.
Занепокоєння у МАГАТЕ викликає і той факт, що “на основі обговорень та інформації, наданої команді”, фахівці дійшли висновки, що цьогоріч окупанти не впроваджуватимуть комплексний план технічного обслуговування ЗАЕС.
Гроссі пояснив, що такий план та його реалізація мають важливе значення для безпеки АЕС. Він додав, що технічне обслуговування є дуже важливим в умовах зупинення реакторів на тривалий період.
- Президент АТ “НАЕК “Енергоатом” Петро Котін повідомив, що збитки, завдані російськими окупантами Запорізькій атомній електростанції, попередньо становлять 30 мільярдів гривень.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…