Туреччина скорочує постачання товарів подвійного призначення до Росії на тлі тиску США

Джерело: Forbes

Наприкінці 2023 року Туреччина почала знижувати постачання до Росії електроніки та обладнання, яке може застосовуватися для військових цілей — товарів подвійного призначення. Зниження постачань наприкінці року, яке не можна пояснити сезонністю, відбувається на тлі жорсткої позиції США, які вимагають від третіх країн дотримання режиму санкцій у торгівлі та фінансових операціях.

З початку повномасштабної війни проти України та запровадження західних санкцій експорт цих товарів з Туреччини до РФ переживав справжній бум — за 11 місяців 2023 року обсяг постачання був у шість разів вищим проти 2021 року.

Наприкінці 2023 року постачання з Туреччини до Росії напівпровідників, електронного та оптичного обладнання, а також друкованих плат та обладнання для зв’язку обвалилися на 40%, згідно з даними турецької митної статистики. За підсумками листопада 2023 року з Туреччини до РФ ввезли товарів подвійного призначення на $8,4 млн, проте ще у вересні поставки сягали майже $13,9 млн, тоді як у березні — перевищувало $15 млн.

Зауважується, що під удар потрапили товари, внесені до санкційних списків США та Євросоюзу. Водночас сукупний імпорт з Туреччини в РФ досі вдвічі перевищує довоєнні рівні.

Так, проблеми РФ з обходом західних санкцій почалися невдовзі після того, як в Анкарі побувала делегація американських посадовців на чолі з заступником міністра фінансів та куратором фінансової розвідки США Браяном Нельсоном.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.