Боррель: Україні потрібна «швидша» військова підтримка

Джерело: Жозеп Боррель/X

22 січня Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель наголосив на необхідності надати Україні “швидку військову допомогу”.

Під час зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі Боррель заявив, що “Україна зараз потребує більшої та швидшої військової підтримки”.

Боррель зазначив, що сьогоднішнє засідання Ради міністрів із закордонних справ розпочали зі спілкуванням з українським главою МЗС Дмитром Кулебою, щоб обговорити ситуацію на місцях і підтримку ЄС, що триває.

Україна зараз потребує більшої та швидкої військової підтримки, тому 2024 рік стане роком перемоги України, – запевнив дипломат.

Зауважимо, 2 січня Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що РФ, яка вдається до масованих ракетних обстрілів населення та інфраструктури України, нестиме відповідальність за скоєнні воєнні злочини.

Боррель наголосив, що Росія розпочала новий рік із запуску більш як сотні ракет та дронів на Київ, Харків та інші міста, перетворюючи на ціль населення, руйнуючи житлові райони та життєво важливу інфраструктуру.

Дипломат запевнив, що РФ притягнуть до відповідальності за скоєні воєнні злочини в Україні.

Нещодавно Боррель наголосив, що Росія має імперську політичну ідентичність, тож буде завжди загрозою для європейських націй.

Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.

Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.

Міністр закордонних справ Польщі, Радослав Сікорський, заявив, що застосування Росією нової балістичної ракети “Орєшнік” з одного боку — ескалація, а з іншого — вияв розпачу, бо Путін не може перемогти.

Росія найближчими днями може провести додаткові випробувальні запуски балістичних ракет “Орєшнік” або подібних до них, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Уряд Швейцарії оголосив про заборону експортних поставок до польської компанії після того, як виявилося, що 645 000 малокаліберних набоїв швейцарського виробництва опинилися в Україні, що є порушенням швейцарського законодавства.